Świnie na drodze, ciągnik w rowie – niebezpieczna kolizja w Somiance

Na drodze krajowej nr 62 w Somiance doszło do kłopotliwego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Jednym z nich była ciężarówka, która przewoziła żywe świnie. Krajówka przez ponad godzinę była zablokowana a samochody kierowane na objazdy.

Z utrudnieniami na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Somianka musieli w poniedziałkowy poranek borykać się kierowcy. Droga przez ponad godzinę była zablokowana, a samochody kierowane na objazdy. Na miejscy pracowali policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego oraz ciągnika rolniczego z przyczepką którą przewożone były świnie” – relacjonuje kom. Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.
Z ustaleń mundurowych wynika, że 34-letni kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył przyczepy ciągnika rolniczego. W wyniku uderzenia ciągnik rolniczy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka peugeotem kierowanym przez 30-letniego mieszkańca gminy Obryte. Następnie osobówka oraz maszyna rolnicza wpadły do przydrożnego rowu. Przyczepa, którą były przewożone zwierzęta wywróciła się co spowodowało ich ucieczkę.


Mając na uwadze bezpieczeństwo zwierząt oraz innych uczestników ruchu na czas schwytania czworonożnych uczestników zdarzenia ruch na drodze został wstrzymany.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość, brawura, brak ostrożności czy nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu, to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków na drogach. Dodatkowo zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.
kom. Damian Wroczyński
KPP Wyszków

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE