Tadeusz Romańczuk – nowy sekretarz stanu w MRiRW

Senator RP Tadeusz Romańczuk został sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi.

W ramach podziału kompetencji będzie odpowiadał za rynki rolne i gospodarkę ziemią. Nowy członek ścisłego Kierownictwa resortu jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku.

Akt powołania wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Tadeusz Romańczuk ukończył Technikum Rolnicze w Czartajewie, następnie studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. W pierwszej połowie lat 80. pracował w Warszawie jako kierowca. Od 1985 do 1998 zajmował się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego specjalizującego się w produkcji mleka. Przez dwie kadencje był radnym gminy Brańsk, pełniąc m.in. funkcję przewodniczącego rady gminy. W 1998 objął stanowisko prezesa Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim.

Przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Senatu z ramienia PiS w okręgu wyborczym nr 61. Został wybrany na senatora, zdobywając 39 607 głosów (54,63%) i pokonując Eugeniusza Czykwina.

Tadeusz Romańczuk jest żonaty, ma dwóch synów i dwie córki.

Źródło: MRiRW
Redakcja Agronews

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE