Tłum w kabinie. Po pijaku utopili ciągnik w bagnie

O wielkim szczęściu mogą mówić dwaj kierowcy ciągników: 18-latek z okolic Pozezdrza (warmińsko-mazurskie) i 23-latek z okolic Kalinowa (warmińsko-mazurskie). Obaj panowie na przejażdżkę traktorem zabrali zbyt dużą ilość osób. Nastolatka w porę zatrzymała policja. A starszy mężczyzna, choć wjechał ciągnikiem w bagno i go przewrócił, też wyszedł cało z opresji. Ale obaj z pewnością zostaną ukarani.

\"/wp-content/uploads/files/Image/Instytuty/Policja/3283750_elk_kpp.jpg\"

Jak oni się tam zmieścili?

To pytanie musieli zadać sobie policjanci węgorzewskiej drogówki, którzy na terenie gminy Pozezdrze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się, oprócz kierowcy, trzech pasażerów. Według liczby określonej w dowodzie rejestracyjnym, pojazd przystosowany był do przewozu tylko jednej osoby. Nie był dostosowany do przewozu większej ilości osób, więc podróż pasażerów w tym pojeździe stwarzała realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali 18-latkowi uprawnienia do kierowania. Dodatkowo młody kierowca otrzymał 300-złotowy mandat oraz 3 punkty karne.

Po pijaku wjechał ciągnikiem w bagno

Tragedią mogła zakończyć się wyprawa 23-latka, który przewoził w ciągniku dwóch kolegów. Cała trójka była pijana. Nic więc dziwnego, że kierowca nie zapanował nad traktorem, wpadł w poślizg i przewrócił maszynę w bagniste pole.

–  Na szczęście mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń i nie wymagali hospitalizacji. Uszkodzeniu uległ natomiast nienależący do nich ciągnik – wyjaśniają policjanci z Ełku.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika również, że na miejscu mogło dojść do pobicia innej osoby, która odmówiła mężczyznom pomocy przy odholowaniu przewróconego ciągnika.

Pomysłowy kierowca trafił do aresztu. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Kara za przewożenie większej liczby pasażerów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi za przewożenie większej liczby pasażerów niż dopuszcza to dowód rejestracyjny grozi utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W przypadku niestosowania się do wydanej przez starostę decyzji, okres zatrzymania prawa jazdy wydłużony zostanie do 6 miesięcy, nawet jeśli podczas jazdy kierowca nie popełnił żadnego wykroczenia. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w wydłużonym okresie uprawnienia do kierowania zostaną kierowcy cofnięte.

oprac. Kamila Szałaj, fot. KPP Ełk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here