Ukradli fotopułapkę by ukryć dowód winy. Podpalacze myśliwskich ambon w rękach policjantów

Dzięki skutecznym działaniom policjantów Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego garwolińskiego Wydziału Kryminalnego podejrzani o podpalenie dwóch ambon myśliwskich i zniszczenia trzeciej, niebawem staną przed sądem. Sprawcy ukradli też umieszczoną w pobliżu fotopułapkę, ponieważ zorientowali się, że mogła zarejestrować ich zachowanie. Straty oszacowano w sumie na ponad 12 tys. złotych. Wśród sprawców był nieletni, którego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Pozostałym podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ukradli fotopułapkę by ukryć dowód winy. Podpalacze myśliwskich ambon w rękach policjantów

Kryminalni z Garwolina zajmowali się sprawą zniszczenia i podpalenia trzech ambon myśliwskich w Leokadii i Przyłęku należących do jednego z kół łowieckich. W dwóch przypadkach ogień praktycznie doszczętnie zniszczył konstrukcje. Wartość strat łącznie oszacowano na kwotę 11 tys. złotych.

W każdym przypadku na miejscu zdarzenia śledczy przeprowadzili dokładne oględziny i zabezpieczyli ślady, które wskazywały, że mogą to być umyślne podpalenia i uszkodzenia. Od samego początku policjanci wiązali ze sobą pożary podejrzewając, że stoją za nimi te same osoby. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, koncentrując się m.in. na obserwacji okolic, w których doszło do zdarzeń, przesłuchując pokrzywdzonych i świadków.

Zatrzymano 5 osób

Intensywna i skuteczna praca operacyjna garwolińskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia tożsamości sprawców. Do sprawy zatrzymano 5 osób. Skrupulatnie gromadzony materiał oraz dokładna analiza zebranych dowodów dały podstawy do wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów trzem z nich, natomiast sprawa ich nieletniego wspólnika zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Podejrzani przyznali się do winy. Swojego działania nie potrafili racjonalnie wyjaśnić. Wyglądało na to, że wpadli na głupi pomysł, który wspólnie zrealizowali.

Ukradli fotopułapkę ponieważ obawiali się, że mogła zarejestrować ich zachowanie

Podczas czynności policjanci ustalili, że sprawcy ukradli też umieszczoną w pobliżu fotopułapkę, ponieważ obawiali się, że mogła zarejestrować ich zachowanie. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt.

Za kradzież i zniszczenie cudzej własności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner
Źródło: KPP Garwolin

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics