VII edycja Internetowego Konkursu KRUS \”Bezpieczne Gospodarstwo Rolne\”

ODDAJ SWÓJ GŁOS NA NAJBEZPIECZNIEJSZE GOSPODARSTWO PRZEZ INTERNET!!!! SONDA ZNAJDUJE SIĘ POD ARTYKUŁEM I NA STRONIE GŁÓWNEJ AGRONEWS.COM.PL

\"\"

 

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 7 lat jako partner Ogólnopolskiego Konkursu KRUS "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", edukuje i informuje  rolnika o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Na naszym portalu  przeprowadzany jest „Internetowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016”, w którym nasi widzowie wybiorą spośród laureatów wojewódzkich wyłonionych przez KRUS  najbezpieczniejsze, ich zdaniem, gospodarstwo rolne.

Celem konkursu KRUS  jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnioletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone są w KRUS.
Konkurs przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

Do udziału w XV edycji konkursu zgłoszono 1021 gospodarstw indywidualnych (o 51 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym). Większość stanowią gospodarstwa rolne o powierzchni 0-50ha, w tym mieszany profil produkcji prowadzi 469 gospodarstw.

Gospodarstwa 16 finalistów XV Ogólnopolskiego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa.

W ocenie komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie srodowiska naturalnego.

Można głosować od 15 sierpnia  do 15 września 2017 roku do godziny 24.00.

\"\"

 

Zwycięzca internetowego konkursu otrzyma od firmy NuFarm Polska voucher o wartości 3000 zł na środki ochrony roślin oraz  statuetkę od Pani Aleksandry Szymczak Prezes Telewizji Interaktywnej AgroNews.

Zachęcamy do wyłonienia zwyciązcy spośród 16 laureatów wojewódzkich poprzez sondę poniżej: Zapoznajcie się z laureatami wyłonionymi przez KRUS i wybierzcie swojego faworyta!

 

Laureatami etapów wojewódzkich konkursu zostali Państwo:

Halina i Jan Smorawscy z Zawadyw woj. dolnośląskim: Gospodarują na 70 ha gruntów własnych i 90 ha dzierżawy. Uprawiają ziemniaki chipsowe, zboża (pszenżyto, pszenica, jęczmień nasienny i browarny) oraz rzepak.

\"\"     \"\"

 

Alicja i Waldemar Przygodzińscy z Dąbrowy Biskupiej w woj. kujawsko-pomorskim: Prowadzą gospodarstwo na powierzchni 84 ha, w tym 58 ha to grunty własne. Uprawiają  kukurydzę zboża konsumpcyjne, ziemniaki i warzywa (marchew i cebulę).

\"\"    \"\"

 

Beata i Piotr Kondraccy z Górnego w woj. lubelskim: Powierzchnia gospodarstwa – 100 ha. Zajmują się tuczem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Ponadto uprawiają buraki cukrowe, pszenicę, jęczmienia marchwi jadalnej, pszenżyta i żyta.

\"\"     \"\"

 

Beata i Zbigniew Kołoszycowie z Nowin Wielkich w woj. lubuskim: Prowadzą gospodarstwo na 82 ha własnych i 300 ha dzierżawy. Większość (70%) stanowią użytki zielone. Uprawiają kukurydzę i zboża. Hodują również bydło mięsne w cyklu zamkniętym.

\"\"     \"\"

 

Agnieszka i Leszek Pietrzakowie z Franopola w woj. łódzkim: Powierzchnia gospodarstwa wynosi  33,5 ha gruntów własnych i 28 ha dzierżawy. Państwo Pietrzakowie zajmują się uprawą jabłoń i grusz oraz kukurydzy.

\"\"    \"\"

 

Paulina i Grzegorz Świdergałowie z Graboszyc w woj. małopolskim: Prowadza gospodarstwo na ok. 150 ha, w tym  26,5 ha to grunty własne. Uprawiają kukurydzę, prastare zbóża (orkisz, samopszy, płaskurki) oraz groszek strączkowy.

\"\"    \"\"

 

Mariola i Robert Zapaśnikowie z Wysoczyna w woj. mazowieckim: W swoim 15 ha gospodarstwie uprawiają jabłonie i grusze.

\"\"    \"\"

 

Małgorzata i Ewald Kamrad, Magdalena Kamrad-Semma ze Starych Kotkowic w woj. opolskim: Gospodarują na powierzchni 80 ha, na których uprawiają  pszenicę ozimą, rzepak i buraki cukrowe.

\"\"    \"\"

 

Dorota i Kazimierz Dąbrowscy z Dębowca w woj. podkarpackim: Powierzchnia gospodarstwa wynosi 2 ha. Państwo Dąbrowscy prowadzą dział specjalny produkcji rolnej –  produkcję ogrodniczo-szklarniową z laboratoryjnym in vitro (pod szkłem 6 tys. m2).

\"\"    \"\"

 

Dominika i Karol Bednarczykowie z Łachy w woj. podlaskim: Prowadzą gospodarstwo na 85 ha, w tym 25 ha dzierżawy. Hodują bydło mleczne.

\"\"    \"\"

 

Maria i Janusz Szczypiorowie z Łyśniewa w woj. pomorskim: Powierzchnia gospodarstwa wynosi 47 ha,
w tym 5 ha dzierżawy. Hodują trzodę chlewną w cyklu zamkniętym oraz uprawiają zboża.

\"\"    \"\"

 

Arkadiusz Parkitny z Konieczek  w woj. śląskim: Na powierzchni  30 ha prowadzi gospodarstwo, w którym uprawia jęczmień, pszenicę, pszenżyto oraz  łubin. Ponadto hoduje trzodę chlewną w cyklu zamkniętym.

\"\"    \"\"

 

Małgorzata i Mirosław Marek z Potoku Małego w woj. świętokrzyskim: Powierzchnia gospodarstwa wynosi 45 ha. Państwo Marek uprawiają zboża i kukurydza.  Zajmują się również hodowlą bydła mlecznego.

\"\"    \"\"

 

Elżbieta i Kazimierz Czacharowscy z Tuszewa w woj. warmińsko-mazurskim: Powierzchnia gospodarstwa to 82 ha. Na jego terenie Państwo Czacharowscy hodują trzodę chlewną w cyklu zamkniętym oraz uprawiają rzepak, jęczmień, pszenżyto, groch.

\"\"    \"\"

 

Jolanta i Paweł Tomczykowie ze Skrajni w woj. wielkopolskim: Prowadzą gospodarstwo na73 ha, w tym 11 ha dzierżawią. Uprawiają rzepak i pszenicę rzepak, pszenicę oraz prowadzą dział specjalny produkcji rolnej – 11 ha pomidorów szklarniowych.

\"\"    \"\"

 

Danuta Witkowska z Warnic w woj. zachodniopomorskim: Powierzchnia gospodarstwa wynosi 68,5 ha.  Pani Danuta uprawia buraki cukrowe, pszenicę, rzepak, łubin.

\"\"    \"\"

 

 

 

Zostaw komentarz

  1. Szkoda, że komisja konkursowa nie bierze pod uwagę stanu wysypiska urządzonego przez pana Karola Bednarczyka na odległej od ich domu o1.5km działce. Na tę działkę wywiózł stare, niepotrzebne ogumienie pochodzące z maszyn rolniczych, oraz stare pokrycie dachowe z dwóch dachów . Czy na terenie chronionym ustawowo można składować materiały szkodliwe dla ludzi i środowiska? Czy azbest jest wyjęty spod prawa o ochronie Obszaru Natura 2000?
    Rozumiem, że potomstwo Państwa Bednarczyków rośnie zdrowo i w bezpiecznych warunkach, czego nie można powiedzieć o ludziach żyjących na przylegających działkach do dzikiego wysypiska.
    Panie Karolu szczerze gratuluje zajęcia pierwszego miejsca w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.U mnie w moim rankingu zajął Pan ostatnie miejsce z świadomości społecznej. Ostatnie miejsce ze świadomości o ochronie środowiska.
    Na koniec zwrócę się do Pana p. Karolu , niech pan nie robi wiochy, niech pan posprząta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,877ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

Lewica proponuje 1 mld zł rocznie na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt

Lewica przygotowała projekt nowelizacji ustawy, w której proponuje aby co roku na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt przeznaczano 1 mld zł. Rolnictwo, a szczególnie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE