W jaki sposób poprawić jakość gleby i zwiększyć plony?

Czy wiesz, co przyczynia się do obniżenia jakości gleby? Poznaj sprawdzone rozwiązania, dzięki którym ją poprawisz. Za ich pomocą gleba stanie się zdrowa i żyzna, co przełoży się na lepsze plonowanie.

W glebie musi być dużo masy organicznej

Zmniejszająca się ilość materii organicznej w glebie to bardzo zła wiadomość. Jeśli zacznie jej brakować, drastycznie spadnie potencjał plonotwórczy. Jeśli gleba jest nadmiernie eksploatowana, dochodzi do jej niszczenia. Widać to wyraźnie przy zbyt intensywnych zabiegach agrotechnicznych. Naruszenie struktury gleby i zmniejszenie populacji pożądanych mikroorganizmów to prosta droga do zmniejszenia ilości składników odżywczych i zwiększenia podatności na erozję.

O jakości gleby i ilości zawartej w niej masy organicznej decyduje zarówno jej struktura, jak i odczyn oraz pojemność wodna. Pamiętaj o tym, że to właśnie makro- i mikroorganizmy glebowe pobierają z masy organicznej energię wraz ze składnikami pokarmowymi, które są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju. Zwiększenie zawartości substancji próchniczych pozwala na ograniczenie rozwoju chorób roślin.

Żyzna gleba nawet przy intensywnej produkcji? To możliwe!

Wraz z upływem czasu można zaobserwować pogarszającą się jakość gleb, na co wpływa wiele czynników:

  • Masowe stosowanie chemikaliów i nawozów mineralnych,
  • Proces erozji,
  • Intensywna uprawa,
  • Brak nawożenia organicznego,
  • Brak działań regenerujących,
  • Zanieczyszczenia.

Wszystko to sprawia, że wartość odżywcza plonów spada. Gleba staje się coraz uboższa w składniki odżywcze, przez co brakuje ich także w rosnącej na niej roślinach. Nic więc dziwnego, że pojawiają się niedobory żywieniowe. W pokarmie jest niewystarczająco witamin, minerałów i szeregu innych substancji odżywczych.

W celu poprawienia jakości gleby pomocne okazuje się wprowadzenie zmianowania i poplonu oraz robienie przerw w prawie. Nie zawsze można jednak pozwolić sobie na takie rozwiązania, dlatego warto zdecydować się na produkty Hummicon Life. Jest to nowoczesny preparat od firmy Life Bio Farma, dzięki któremu możliwe staje się zwiększenie urodzajności gleby. Jest to sprawdzony sposób na to, aby ponownie stała się zasobna i aktywna.

Co warto wiedzieć o Hummicon Life?

Hummicon Life jest biodynamizatorem biofizyko-chemicznym, źródłem kwasu humusowego, czyli głównego składnika próchnicy. To właśnie od jej ilości zależy żywność gleby. Do powstania próchnicy dochodzi na skutek rozpadu materii organicznej. W Hummicon Life znajduje się mnóstwo substancji, które mają za zadanie aktywować namnażanie się mikroorganizmów i ich metabolizm.

Zastosowanie preparatu przyczynia się do zoptymalizowania struktury gleby. Możesz również zmniejszyć ryzyko rozwoju rozmaitych chorób replantacji. Zastosowanie Hummicon Life sprawia, że gleba jest mniej podatna na wysychanie, bo poprawiają się jej zdolności do zatrzymywania wody. Wszystko to umożliwia efektywniejszego gromadzenia składników zarówno mineralnych, jak i organicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na wzbogacenie gleby o Hummicon Life?

Z Hummicon Life możesz uchronić się przed niskimi plonami, które często występują na skutek wysokich temperatur zbyt mocno przyspieszających wegetację. Ten innowacyjny preparat wyróżnia się wydłużonym czasem działania. Oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze. Dzieje się tak, bo poprzez zwiększenie aktywności gleby uprawiane rośliny zdecydowanie lepiej przyswajają nawozy. Hummicon Life pobudza organizmy glebowe, zwiększa jej odporność na rozmaite patogeny.

Produkty od Life Bio Farma warto zastosować w przypadku uprawy w monokulturze. Jest dobrym rozwiązaniem przy braku bioróżnorodności. Użyj ich, jeśli nie możesz pozwolić sobie na zrobienie przerwy w uprawie. Sprawdź produkt na stronie lifebiofarma.pl

Dobrej jakości gleba dzięki kwasom humusowym

Wzbogacenie gleby o kwasy humusowe sprawia, że poprawiają się warunki bytowe zawartych w niej mikroorganizmów. Staje się ona zasobna w substancje organiczne i mineralne, które są konieczne do prawidłowego rozwijania się roślin. Nie możesz liczyć na urodzajność gleby, jeśli nie jest ona żyzna. Zadaniem kwasów humusowych jest poprawienie rozwoju systemu korzeniowego uprawianych roślin. To z kolei ułatwia im pobieranie substancji odżywczych i wody. Zastosuj kwas humusowy, aby stały się one dostępniejsze dla roślin.

Nawozy bogate w kwas humusowy to sprawdzony sposób na lepsze stosunki wodno-powietrzne gleby. Przeciwdziałasz negatywnym konsekwencjom suszy. Kwasy humusowe służą do pobudzenia wzrostu roślin i zwiększenia ich plonowania. Poprawia się zarówno jakość plonu, jak i jego walory estetyczne i wartość odżywcza. Warto wiedzieć, że nawet ciemne zabarwienie kwasów humusowych ma duże znaczenie. Wynika z tego, że przyczynia się do zwiększenia absorpcji promieniowania słonecznego. To z kolei przekłada się na wzrost temperatury gleby.

Zdecyduj się na wzbogacenie gleby o wysokiej jakości kwasy humusowe, jeśli zależy Ci na znaturalizowaniu jej pH i zachowaniu stałego odczyny. Możesz też przeciwdziałać wypłukiwaniu się nawozów ze strefy korzeniowej uprawianej roślinności. Kwasy humusowe mają za zadanie zmniejszyć podatność roślin na czynniki stresowe, które mają postać zarówno szkodników jak i rozmaitych schorzeń.

Kiedy warto sięgać po kwasy humusowe?

Jeśli zaobserwujesz gorsze plonowanie, które wynika ze spadku żyzności gleby, możesz szybko i długotrwale temu przeciwdziałać za pomocą kwasów humusowych. Sięgnij po nie w celu stymulowania rozwoju systemu korzeniowego i kiełkowania nasion, wspomagania procesu fotosyntezy. To właśnie za pomocą kwasów humusowych poprawisz rozwój siewek. Znajdują się w nich substancje, które wykazują pozytywny wpływ na ściany komórkowe owoców. Przekłada się to na wydłużenie ich trwałości pozbiorczej. Kwasy humusowe możesz stosować zarówno w rolnictwie, jak i ogrodnictwie. Będzie to odpowiednie rozwiązanie w przydomowym ogrodzie, na działce, trawniku, poletku.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz, aby gleba była żyźniejsza, zastosuj innowacyjny preparat w postaci kondycjonera w postaci Hummicon Life od Life Bio Farma. Za jego pomocą przyspieszysz procesy regeneracyjne gleby i efektywnie poprawisz jej jakość. Tego typu wspomagacze powstały z myślą o wsparciu zrównoważonego rolnictwa.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics