W Podlaskiem ruszyła wypłata zasiłków po nawałnicach

Pierwsze decyzje o wypłacie zasiłków na usuwanie skutków nawałnic, które w piątek przeszły nad województwem podlaskim podpisał wojewoda podlaski. Gminy w regionie szacują szkody; jeszcze nie wszędzie przywrócono prąd.  

 

\"rolnictwo,

 

"Było to, jak sądzę, największe tego rodzaju zdarzenie w naszym województwie w tym roku" – powiedział we wtorek na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Jako pierwsi pomoc w łącznej wysokości 252 tys. zł. dostaną mieszkańcy gminy Klukowo, która w poniedziałek wystąpiła o pomoc, a we wtorek przyznano pieniądze na ten cel – poinformował wojewoda. 18 tys. zł trafi też do trzech rodzin z gminy Stawiski, wnioski są u wojewody. Pomoc dotyczy głównie usuwania szkód w zniszczonych budynkach.

Ze wstępnych danych, którymi dysponuje urząd wojewódzki wynika, że wskutek nawałnic z lokalnymi trąbami powietrznymi, które w piątek i sobotę przeszły na regionem, uszkodzonych zostało 150 domów, 227 budynków gospodarczych, 3 obiekty użyteczności publicznej, 3 pojazdy. Najwięcej szkód odnotowano w powiatach: białostockim, kolneńskim i grajewskim. Szkody są również poważne szkody w uprawach.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/javier ruiz77

Źródło: Kurier PAP
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here