WAŻNE! KRUS ostrzega przed oszustami

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przestrzega przed oszustami kradnącymi dane osobowe.

 

\"rolnictwo,

 

– W związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, KRUS informuje, że nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób – czytamy w komunikacie Kasy.

Czytaj także:
Wynagrodzenia w ANR zamrożone na pół roku

Kasa przestrzega przed takimi oszustami. O przestępczych próbach wyłudzenia danych z dowodu osobistego, czy domagania się podpisania rzekomo urzędowego druku należy niezwłocznie powiadamiać policję lub najbliższą jednostkę KRUS.

Kasa apeluje zwłaszcza do osób starszych o dużą ostrożność w osobistych kontaktach z nieznajomymi osobami. Apeluje o niepodpisywanie wręczanych przez prywatne osoby druków, oświadczeń i nieudostępnianie im swoich danych osobowych lub urzędowej korespondencji z KRUS.

Dotkliwą konsekwencją może być spłata zaciąganych przez oszustów w imieniu osób, od których wyłudzili ich dane, ogromnych kredytów, pożyczek itp. zobowiązań finansowych.

Redakcja AgroNews, fot. freeimages.com/Bill Davenport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here