Więcej młodych rolników dostanie premię

Więcej młodych rolników, którzy ubiegali się o premię w ubiegłym roku może liczyć na wsparcie – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

\"rolnictwo,

 

W zeszłorocznym naborze, który odbył się od 20 sierpnia do 16 września, wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania złożyło 3313 młodych rolników.

Jak oszacowali pracownicy ARiMR, 407 z nich nie spełniało wówczas warunków do przyznanie im takiego wsparcia, z powodu m.in. złożenia wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich wcześniej niż wniosku o przyznanie premii dla młodych rolników. Teraz, dzięki nowelizacji rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego premii dla młodych rolników nie jest to już przeszkodą w ubieganiu się o taką pomoc.

Czytaj także:
Młody rolnik: jeszcze w marcu ruszy nabór wniosków

 

Pracownicy ARiMR, będą teraz weryfikowali wnioski według kryteriów obowiązujących w znowelizowanym rozporządzeniu. Lista rankingowa określająca kolejność przysługiwania pomocy w tym naborze powinna zostać opublikowana przez ARiMR do połowy kwietnia.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/ United Soyabean Board

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here