Wielkie sianie, by uwolnić nas od GMO

Warszawa, Lubnów, Nowy Sącz, Wolimierz, Kraków, Kcynia, Siedlce Gościeszowice, Kołobrzeg, Stryszów… to tylko niektóre z ponad 70 miejsc, w których od kilku dni trwa WIELKIE SIANIE dla Polski i Europy Wolnej od GMO. Wspólne sianie tradycyjnych i ekologicznych nasion w gospodarstwach rolnych, zakładanie ogródków przy szkołach, symboliczne sianie do doniczek, którym towarzyszą wykłady i pokazy filmów, śpiewy i tańce, dobre, prawdziwe jedzenie… Akcja trwa do 28 kwietnia.


\"\"

 

Akcja WSPÓLNIE SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ DLA ROLNICTWA WOLNEGO OD GMO została zapoczątkowana w 2007 roku przez szwajcarskie gospodarstwo i to z tego powodu przybędzie do nas specjalnie ze Szwajcarii Ueli Hurter – pomysłodawca całego przedsięwzięcia. Co roku przybywa do krajów zaangażowanych w to przedsięwzięcie. W tym roku Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC koordynuje akcję w Polsce we współpracy z jej inicjatorami.

WYKAZ WYDARZEŃ Z OPISAMI I KONTAKTAMI DO LOKALNYCH ORGANIZATORÓW na stronie www.siejemyprzyszlosc.info

17 kwietnia pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się happening, podczas którego dzieci wysiały tradycyjne nasiona. Uczestnicy w rytm bębnów wyśpiewali piosenkę:

WSZYSTKO CO CHEMY…STOP GMO! – 2x
*Zakaz genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON810
*Zakaz genetycznie modyfikowanych ziemniaków AMFLORA
DOSYĆ GADANIA, CZAS NA DZIAŁANIA! – 2X
*Zakaz genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON810
*Zakaz genetycznie modyfikowanych ziemniaków AMFLORA

Minister Sawicki, mimo zaproszenia, nie spotkał się z uczestnikami happeningu. Petycja w sprawie wprowadzenia zakazu na GMO w Polsce (podpisana przez ponad 39 tysięcy osób), statuetka i tradycyjne nasiona zostały przekazane podsekretarzowi stanu Andrzejowi Butrze, który podczas spotkania próbował usprawiedliwiać opieszałość rządu w sprawie wprowadzania zakazu.

Redakcja AgroNews, fot. www.siejemyprzyszlosc.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here