Współorganizatorem \”Pride of Poland\” będą Międzynarodowe Targi Poznańskie

Tegoroczna aukcja koni arabskich "Pride of Poland" odbędzie się zgodnie z planem – zapewnił prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki. Jej współorganizatorem będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Natomiast umowa z dotychczasowym organizatorem, Polturfem, została rozwiązana.

 

\"rolnictwo,

 

Aukcja w Janowie jest niezagrożona – powiedział Waldemar Humięcki, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych. – Aukcję zorganizuje Stadnina Koni Janów Podlaski, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi (MTP), jako podwykonawcą. MTP nie trzeba rekomendować. Jest to spółka z ogromną tradycją na rynku i bez problemu poradzi sobie ze zorganizowaniem aukcji w Janowie – dodał Prezes ANR.

Umowa z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi już została zawarta. Poznańska spółka będzie organizować Dni Konia Arabskiego za zryczałtowane wynagrodzenie. Pełne rozliczenia będą przedstawione opinii publicznej 30 dni po zakończeniu Dni Konia Arabskiego.

– Aukcja odbędzie się na milion procent i w przewidzianym terminie – zapewnił Karol Tylenda, wiceprezes Agencji. Poinformował, że lista koni wystawionych na aukcję zostanie wkrótce podana do publicznej wiadomości.

Prezesi Agencji zapowiedzieli, że aukcje nie tylko będą się odbywać nadal, ale będą lepiej zorganizowane.

– Szczególną oprawę aukcja uzyska w przyszłym roku, kiedy będzie przypadać dwustulecie janowskiej stadniny – dodał Wiceprezes Karol Tylenda.

Nawiązując do rozwiązania umowy z dotychczasowym organizatorem aukcji firmą Polturf prezesi poinformowali, że 28 kwietnia br. pełnomocnik stadnin skutecznie dostarczył wypowiedzenie umowy.

Redakcja AgroNews, fot. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here