Wypadek na krajowej „pięćdziesiątce”. Zderzyły się dwie osobówki i ciągnik z przyczepą

4 osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło w m. Kicin na krajowej 50-ce. W zderzeniu udział wzięły dwa samochody osobowe oraz ciągnik rolniczy z przyczepą.

Wypadek na krajowej „pięćdziesiątce”. Zderzyły się dwie osobówki i ciągnik z przyczepą

Ciechanowska policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 czerwca około godz. 19:00 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Kicin z udziałem trzech pojazdów, dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego z przyczepą.

„Według wstępnych ustaleń policjantów 19-letni kierowca samochodu vw golf wraz z 4 pasażerami (w wieku 2×18, 21 i 24 lat)poruszali się w kierunku Płońska, przed golfem również w kierunku Płońska poruszał się 24-letni kierujący ciągnikiem rolniczym, który wykonywał manewr skrętu w lewo, natomiast 55-letnia kierująca vw caddy włączała się do ruchu z drogi podporządkowanej wyjeżdżając w prawą stronę  w kierunku Ciechanowa, w tym czasie 19-letni kierowca golfa podjął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego. W zdarzeniu drogowym brało udział 7 osób” – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym.

W wyniku wypadku pasażerowie golfa przytomni z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Płońsku i w Ciechanowie. Policjanci zatrzymali 19-letniemu kierowcy vw prawo jazdy. 6 uczestników zdarzenia są mieszkańcami powiatu ciechanowskiego natomiast 1 osoba jest mieszkańcem pow. mławskiego.

Po raz kolejny policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Nie przecenianie własnych umiejętności podczas prowadzenia pojazdu, a także zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Dlatego jeszcze raz przypominamy o kilku, podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach:

  • PRZESTRZEGAJ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO-znajomość i przestrzeganie przepisów drogowych jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
  • ZADBAJ O STAN TECHNICZNY POJAZDU-regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, w tym hamulców, świateł, opon i płynów eksploatacyjnych, zapewnia bezpieczną jazdę.
  • PORUSZAJ SIĘ Z DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚCIĄ-przekraczanie dozwolonej prędkości zwiększa ryzyko wypadku i jego powagi.
  • NIE KIERUJ POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB SUBSTANCJI ODURZAJĄCYCH-alkohol i narkotyki zmniejszają zdolności psychofizyczne, co znacząco zwiększa ryzyko wypadku.
  • BACZNIE OBSERWUJ OTOCZENIE DROGI – pozwali uniknąć niebezpieczeństw.
  • ZAWSZE ZAPINAJ PASY BEZPIECZEŃSTWA – są one najważniejszym elementem ochrony w przypadku wypadku drogowego.
  • ZADBAJ O ODPOWIEDNI ODPOCZYNEK-Jazda „przy zmęczeniu” zmniejsza skupienie i reakcje, co może prowadzić do wypadku. Zadbaj o odpowiednią ilość snu przed podróżą.
  • NIE UŻYWAJ TELEFONU KOMÓRKOWEGO-to może odwrócić Twoją uwagę od drogi.
  • BĄDŹ CIERPLIWY I WYROZUMIAŁY-szacunek i wyrozumiałość dla innych użytkowników dróg pomagają stworzyć bardziej bezpieczne środowisko dla wszystkich.
  • NOŚ ODBLASKI-jako pieszy bądź widoczny dla kierowcy, daj się zauważyć.

Źródło i fot.: KPP w Ciechanowie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics