XV Dożynki Województwa Mazowieckiego

25 sierpnia 2013 roku  na terenie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem odbędą się XV Dożynki Województwa Mazowieckiego.

Tegoroczne Mazowieckie Święto Plonów rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00 w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem pod przewodnictwem  biskupa siedleckiego Jego Ekscelencji Ks. Zbigniewa Kiernikowskiego.

W tym roku starostami dożynek będą  Agnieszka Kurek – sołtys wsi Ewelin i Krzysztof Towalski – Prezes Gospodarstwa Rolnego SP. z o.o. w Miętnem, którzy przekażą symboliczny chleb na ręce biskupa, marszałka województwa, wojewody, starosty i wójtów, zaś ci podzielą się chlebem z uczestnikami imprezy dożynkowej Później korowód dożynkowy w asyście Orkiestry Dętej z Trąbek przejdzie na plac przed Zespołem Szkół Rolniczych  gdzie  zaplanowano prezentacje  wieńców dożynkowych , wręczenie odznaczeń państwowych i branżowych oraz występy artystyczne. W tym roku gwiazda wieczoru będzie Patrycja Markowska.

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Starosta Garwoliński i  Wójt Gminy Garwolin serdecznie zapraszają na dożynki!

 

\"\"
 

 

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here