Zagraniczne środki ochrony roślin – OSTRZEGAMY!

Firma Bayer CropScience ostrzega przed środkami ochrony roślin z obcojęzycznymi etykietami. Takie preparaty pojawiły się w Polsce, a ich zastosowanie może mieć bardzo złe skutki.
 

\"rolnictwo,
 

Na rynku można się spotkać z ofertami sprzedaży zakupu preparatów rzekomo oryginalnych pochodzących z innych krajów europejskich. Produkty są oferowane w „atrakcyjnych” cenach.

Firma Bayer prowadzi monitoring takich ofert. Żaden z pozyskanych w ramach tego monitoringu i przebadanych produktów nie pochodzi z firmy Bayer. Produkty zawierają w składzie różne substancje chemiczne, które nie są zgodne z deklarowanym na opakowaniu składem.

Wśród nich szczególnie niebezpieczne jest rzekome Calypso z obcojęzyczną etykietą, które nie zwiera tiachloprydu, lecz inne substancje aktywne, w tym substancje niebezpieczne dla pszczół i owadów pożytecznych . W żadnym razie produktu Calypso z obcojęzyczną etykietą nie należy stosować, a zwłaszcza w okresie kwitnienia.

Owoce potraktowane takim preparatem będą wykazywały pozostałości substancji innych niż dozwolone. Ponadto w trakcie analiz podejrzanych środków zidentyfikowano substancje szkodliwe i niedozwolone na terenie Unii Europejskiej.

Czytaj także:

Uprawa rzepaku – najczęściej zadawane pytania
Osiągnij szczyt plonów z nowym Univo Xpro (Boogie Xpro + Fandango)
Puma Uniwersal 069 EW – zawsze czujna w zwalczaniu owsa głuchego i miotły zbożowej

Przypominamy, że w Polsce należy stosować tylko preparaty zarejestrowane w RP i opatrzone polską oryginalną etykietą.

Produkty oryginalne można kupić w sklepach rolniczych; zawsze należy zachować dowód zakupu środka.

Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here