Zaniedbane psy w szczerym polu na łańcuchu

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie z gminy Wohyń. Mężczyzna przetrzymywał swoje psy w szczerym polu, bez schronienia, uczepione na łańcuchach przy belach słomy. Jak ustalili na miejscu policjanci, psy nie miały również świeżej wody a także jedzenia.

Wczoraj w późnych godzinach popołudniowych radzyńscy policjanci wspólnie z przedstawicielkami stowarzyszenia „Empatyczni” z Radzynia Podlaskiego sprawdzili warunki przetrzymywania psów, które mogą być w nieodpowiednich warunkach bytowych.

W sąsiedztwie jednego z gospodarstw na terenie gminy Wohyń w polu przy belach słomy ujawniono dwa psy uczepione na łańcuchach, bez obroży. Przy zwierzętach brak było pojemników na karmę, ponadto w ustawionych wiaderkach była zanieczyszczona woda, której zwierzęta nie piły. Zwierzęta nie posiadały schronienia od warunków atmosferycznych.  40-letni właściciel czworonogów obecny był w gospodarstwie.

3 lata więzienia za znęcanie się nad zwierzętami

Mężczyzna wkrótce odpowie przed Sądem za znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Psy sąsiada pogryzły samochód

Policjanci apelują i przypominają – znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo! Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania skontaktuj się z Policją. Możesz to zrobić również poprzez Internet. Policja wzorem innych instytucji wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włączyła się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. Z myślą o ochronie zwierząt i środowiska naturalnego na stronach internetowych jednostek policji powstała specjalna tzw. “Zielona strefa”. Wysyłając informację na adres mailowy podany w “Zielonej strefie” bądź kontaktując się bezpośrednio z dyżurnym jednostki policji możesz odmienić los źle traktowanych zwierząt. Nie bądź obojętny – zareaguj!

Źródło i fot: Policja Lubelska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here