Zapraszamy na Kujawsko-Pomorskie Dni Pola do Minikowa

Organizatorami wydarzenia są Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie (KPODR) i Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ) przy współpracy ze Stacją Doświadczalną Oceny Odmian w Chrząstowie (COBORU) oraz Polską Izbą Nasienną.

Zapraszamy na Kujawsko-Pomorskie Dni Pola

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli pan Henryk Kowalczyk – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pan Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz pan Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Głównym celem Kujawsko-Pomorskich Dni Pola 2022 jest prezentacja dorobku hodowli roślin, bogatej oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo w środki do produkcji polowej oraz osiągnięć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników.

Program tegorocznych Kujawsko-Pomorskich Dni Pola Minikowo 2022 jest bardzo bogaty. Przewiduje liczne prezentacje, demonstracje i pokazy, przede wszystkim postępu genetycznego roślin uprawnych. Możliwe jest to poprzez zwiedzanie bogatej kolekcji odmian roślin uprawnych, kolekcji roślin zielarskich, roślin wyselekcjonowanych w ramach projektu AGROBANK, Kolekcji Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych (w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie oddalonej o kilka kilometrów od Minikowa) oraz Instytutów Badawczych. W ramach Dni Pola 2 i 3 lipca zaplanowaliśmy także zajęcia warsztatowe przy poszczególnych obiektach demonstracyjnych oraz możliwość odbycia konsultacji ze specjalistami. Udział w Kujawsko-Pomorskich Dniach Pola 2022 potwierdziły wiodące firmy oraz instytucje działające na rzecz rolnictw z całego kraju.

W ramach Kujawsko-Pomorskich Dni Pola w Minikowie 29 czerwca 2022 r. od godz. 10:00 odbędzie się konferencja „Trendy i wyzwania w produkcji roślinnej – praktyki przyjazne środowisku”. Celem konferencji jest m.in. prezentacja innowacyjnych rozwiązań dotyczących uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz wymiana informacji i dyskusja na temat praktyk przyjaznych dla środowiska stosowanych w produkcji roślinnej .

W ramach wydarzeń targowych 2 lipca 2022 r o godz. 15:00 odbędzie się debata
pn. „Rolnictwo dziś i jutro”. Z udziałem Pana Lecha Antoniego Kołakowskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przedmiotem debaty będzie dyskusja na temat bezpieczeństwa żywnościowego Polski w dobie wyzwań stojących przed rolnictwem.

Wszelkie informacje o Kujawsko-Pomorskich Dniach Pola 2022 znajdują się na stronie: https://dnipola.kpodr.pl/
Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych:

Zapraszamy także do stałego śledzenia strony internetowej
Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie www.kpodr.pl

3 lipca 2022 r. godzinach od 8 do 17, Dzień Pola na polach doświadczalnych w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie. Prezentacja  porejestrowego doświadczenia odmianowego
i agrotechnicznego.

www.chrzastowo.coboru.gov.pl

2-3 lipca 2022 r. Minikowo
Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe
AGRO-TECH

  • prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych oraz osiągnięć hodowlanych w produkcji roślinnej
    i zwierzęcej,
  • wspieranie procesów modernizacyjnych i rozwojowych gospodarstw rolnych
  • wielotematyczna, specjalistyczna wystawa dla producentów rolnych i ekspertów z branży
  • specjalizacją targów jest technika rolnicza zajmująca co roku ok. 75% powierzchni wystawienniczej)
    i hodowla zwierząt (wystawy regionalne i ogólnopolskie)

https://www.kpodr.pl/40727-2/

2-3 lipca 2022r. w Minikowie

  • Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego
  • Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE