Zbliża się ósma edycja największych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD

Rozpoczyna się ósma edycja największych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD w Polsce i Europie Środkowowschodniej. To jedyne miejsce na mapie Polski gdzie raz do roku spotkać można najliczniejszą grupę przedstawicieli branży bioproduktów z kraju i zagranicy.

 

\"rolnictwo,

 

Wśród wystawców zaprezentują się wiodący producenci i dystrybutorzy branży bioproduków. Na przestrzeni ponad 6 tys. m2 swoją będzie można spotkać ponad 300 firm z branży bioprodutów, w tym producentów, przetwórców i dystrybutorów żywność ekologiczną, naturalną i tradycyjną, a także naturalne i ekologiczne kosmetyki, środki czystości czy  sprzęt gospodarstwa domowego wytwarzany z przyjaznych dla środowiska materiałów.

Specjalne wydarzenia dla branży

Wydarzenie to  obfitować będzie w wiele spotkań, seminariów, szkoleń i warsztatów dla przedstawicieli branży m.in. BIObiznes Forum, Akademia Biokuriera, II Forum EKObranży, Forum Bioróżnorodności. Cykl branżowych sesji warsztatowo-seminaryjnych, których wiodącym tematem będzie ekobiznes, będzie atrakcyjnym punktem dla przedsiębiorców i koproducentów, a w tym roku po raz pierwszy dla restauratorów i pracowników gastronomii. Tematyka spotkań dla branży oscylować będzie woków kwestii rozwoju branży produktów ekologicznych i żywności funkcjonalnej w Polsce oraz znaczenia wiedzy, treści i obrazu w marketingu ekofirmy, czyli content marketingu w praktyce. Do udziału w tych wydarzeniach zapraszamy kadrę menedżerską ekobiznesu,  osoby odpowiedzialne za zakupy w dużych sieciach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, właścicieli sklepów z żywnością i produktami wysokiej jakości, ich pracowników oraz tych którzy swoja przyszłość wiążą z branża Eko.

Pokazy, degustacje, szkolenia dla miłośników gotowania

W programie tegorocznego BIOświęta nie zabraknie również warsztatów i pokazów kulinarnych, prowadzonych przez wybitnych kucharzy i miłośników gotowania – Krystiana Skwierza, Macieja Walnika, Lilianę Filipiak. Entuzjaści dobrej kuchni będą mieli okazję wziąć udział w prezentacji dotyczącej bezglutenowej kuchni wegańskiej, które już po raz drugi przeprowadzi duet z Atelier Smaku, czyli Jola Słoma i Mirek Trymbulak. Na smakoszy czarnego, orzeźwiającego napoju czeka Strefa Miłośników Kawy, a w niej prezentacje nt. sztuki jej parzenia i domowych sposobów przygotowywania napoju, ozdabiania kawy mlekiem oraz o pochodzeniu i uprawie tej rośliny.

 

\"rolnictwo, 

Konkursy, wyróżnienia – czyli najlepsi z najlepszych

Każdego roku Jury docenia prezentowane na imprezie ekoprodukty i przyznaje wyróżnienia, które dobrze służą ich promocji. Już po raz ósmy poznamy laureatów prestiżowej nagrody czyli Złotego Medalu NATURA FOOD 2015. A po raz drugi spośród zgłoszonych do Konkursu o Złoty Medal NATURA FOOD odwiedzający wybiorą swojego zwycięzcę. W tym o Złoty Medal NATURA FOOD 2015 walczyć będzie ponad 30ci produktów. Będzie można również zapoznać z ofertą 20stu produktów, które zostały zgłoszone do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi – Tygiel Smaków. W ty roku po raz pierwszy gościć będziemy laureatów konkursu mającego na celu wyłonić najlepszy sklep z żywności ekologiczną w Polsce. W specjalnej Strefie Pokazów Kulinarnych będzie można również kibicować blogerom kulinarnym, którzy  staną do rywalizacji w konkursie na najsmaczniejszy i najzdrowszy zestaw śniadaniowy dla uczniów pn. „Eko śniadanie = lepsze wkuwanie”. Pierwszego dnia targów Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi tradycyjnie przyzna nagrody w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2015.

 

\"\" 

Honorowym Patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.

Kontakt prasowy:
Agata Szczepaniak
Kierownik Projektu
Tel. 603 172 934
Email: a.szczepaniak@targi.lodz.pl

Godziny zwiedzania

3 października – 10:00 – 18:00

4 października – 10:00 – 18:00

5 października – 10:00 – 16:00 

Zachęcamy do zakupu biletów w systemie on-line. 

Więcej informacji znajduje się:

www.naturafood.pl
www.facebook.com/NATURAFOOD 

www.beeco.com.pl 
www.facebook.com/targibeECO

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here