Zmiana na stanowisku Dyrektora COBORU

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powołał nowego dyrektora Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej.

Z dniem 1 kwietnia 2021 roku, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powołał prof. dr hab. Henryka Bujaka na stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej, który na tym stanowisku zastąpił przechodzącego na emeryturę prof. dr hab. Edwarda S. Gacka, kierującego nieprzerwanie COBORU od 1 grudnia 1996 roku.

prof. dr hab. Henryka Bujaka
prof. dr hab. Henryka Bujaka

Profesor Henryk Bujak od wielu lat współpracuje z COBORU. Był członkiem m.in. Rady Konsultacyjnej, Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego.  Udzielał się także w Dolnośląskim Zespole Porejestrowym Doświadczalnictwa Odmianowego, w Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Był także członkiem Komisji ds. rejestracji odmian kukurydzy.

Źródło: COBORU

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + 7 =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE