Zmiana na stanowisku Głównego Lekarza Weterynarii

Z dniem 17 maja 2021 premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii Mirosława Welza.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wręczył akt powołania nowemu szefowi inspekcji weterynaryjnej
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wręczył akt powołania nowemu szefowi inspekcji weterynaryjnej

 

Dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wręczył akt powołania nowemu szefowi inspekcji weterynaryjnej.

Mirosław Welz to polski lekarz weterynarii, doktor nauk weterynaryjnych, urzędnik państwowy, w latach 2019–2021 zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.

W 1992 ukończył studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej w Lublinie. Od początku kariery zawodowej związany z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Krośnie. W 2006 został powołany na stanowisko Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Autor licznych publikacji naukowych w prasie krajowej i czasopismach specjalistycznych, zwłaszcza w zakresie epidemiologii weterynaryjnej. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych dla lekarzy weterynarii, specjalistą w zakresie chorób psów i kotów, chorób zwierząt nieudomowionych oraz epizootiologii i administracji weterynaryjnej.

W 2011 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w dziedzinie epidemiologii weterynaryjnej, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych. 4 listopada 2019 powołany na stanowisko Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii. 30 marca 2021, z dniem 1 kwietnia, powołany na stanowisko zastępcy Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

Źródło: MRiRW/Wikipedia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

czternaście − 5 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego poszukują mikroorganizmów „zjadających” plastiki

Poszukiwania nieznanych dotąd mikroorganizmów rozkładających plastiki to główny cel projektu prowadzonego przez zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Projekt, którego celem jest odnalezienie mikroorganizów...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE