Znany insektycyd z rozszerzoną rejestracją

Od kilku dni insektycyd Cyperkill Max 500 EC można stosować m.in. w małoobszarowych uprawach rolniczych i warzywnych, a także ozdobnych i przemysłowych. Na początku maja producent środka, firma Arysta LifeScience, uzyskał rozszerzenie rejestracji tego insektycydu.

\"rolnik,

Zawartość substancji czynnej i działanie

Cyperkill Max 500 EC zawiera substancję czynną cypermetrynę. Jest  to związek z grupy pyretroidów. Cyperkill to środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Przeznaczony jest do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych, warzywnych, ozdobnych i przemysłowych. Na roślinie działa powierzchniowo.

Wyróżnia się wysoką skutecznością i szybkim działaniem. Rolnicy cenią go także za szerokie spektrum działania.

Cyperkill Max 500 EC z rozszerzoną rejestracją

Poza  uprawami rolniczymi (pszenica ozima i jara, jęczmień jary, ziemniak, rzepak ozimy) i uprawami warzywniczymi (kapusta głowiasta, groch ogrodowy, por) środek będzie można zastosować  do ochrony roślin przemysłowych takich jak: konopie siewne i len zwyczajny uprawiane na włókno, a także do zwalczania szkodników w roślinach ozdobnych.

Na nowej etykiecie znalazły się także małoobszarowe rośliny rolnicze takie jak: rzepak jary, gorczyce, rośliny strączkowe, len zwyczajny uprawiany na nasiona oraz nowe gatunki warzyw: kapusta brukselska, kapusta czerwona i kapusta włoska, brokuł, kalafior, sałata, cebula, czosnek, szalotka.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here