Zwiększenie środków na ubezpieczenie upraw – kolejna odmowa!

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych ponownie prosi o zwiększenie środków na dopłaty do ubezpieczenia upraw. Tym razem z apelem zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Resort jednak nie ma dobrych wieści dla rolników.

Brak dodatkowych środków na dopłaty do ubezpieczenia upraw
Brak dodatkowych środków na dopłaty do ubezpieczenia upraw

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało ponownie, że nie dysponuje większymi środkami na ten cel. W ustawie budżetowej na 2021 rok zaplanowano, w części 32 – Rolnictwo, dział 010 – Rolnictwo i łowiectwo, rozdział 01026 – Dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, kwotę wydatków 400 mln zł. Kwota ta wynika z możliwości budżetu państwa dofinasowania tego zadania w roku bieżącym.

W przypadku pojawienia się oszczędności w pierwszej kolejności uwolnione wydatki zostaną przeznaczone na zwiększenie kwot na dopłaty do składek ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

AM/Redakcja AgroNews na podst. KRIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE