Wjechał ciągnikiem wprost pod pociąg. Śmierć na miejscu

Policjanci z Częstochowy, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym na przejeździe kolejowym w Jackowie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł tam mężczyzna kierujący ciągnikiem. Apelujemy, aby przed przejazdem kolejowym zawsze zatrzymać się i sprawdzić, czy można bezpiecznie przejechać na drugą stronę torowiska.

Wjechał ciągnikiem wprost pod pociąg

Śmierć na miejscu

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia około 18.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jackowie w gminie Kruszyna. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym samodzielnej konstrukcji z przyczepą, nie zachował ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Gdynia-Zakopane. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zorganizowany został transport zastępczy dla ponad 300 pasażerów składu, z których żaden nie odniósł obrażeń.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierującym ciągnikiem był 64-letni mieszkaniec gminy Kruszyna. Wszczęte postępowanie ma na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości tragicznie zmarłego kierowcy.

Czynności na miejscu wypadku prowadzone były pod nadzorem prokuratora z Częstochowy.

Uwaga!

  • Zbliżając się do torowiska, należy jechać z prędkością, która umożliwi nam zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu.
  • Przed wjechaniem na tory należy upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg lub inny pojazd szynowy, szczególnie, gdy jest ograniczona widoczność, a przejazd kolejowy nie jest strzeżony
  • Nigdy nie przejeżdżaj przez tory, gdy widzisz lub słyszysz nadjeżdżający pociąg.
  • Nie wyprzedzaj innych pojazdów na przejeździe ani przed nim.
  • Nie zatrzymuj się przy samych torach – pamiętaj, że pociąg jest od nich szerszy i potrzebuje więcej miejsca.

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Kierowcy zabrania się:

– Objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone.

– Wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

– Omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Źródło i fot.: KMP w Częstochowie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Aktualne ceny zbóż w Polsce. Ile płacą w skupach?

Ceny zbóż w Polsce w listopadzie 2024 r. wykazują umiarkowaną zmienność, wynikającą m.in. z warunków pogodowych i popytu eksportowego. Ceny skupu netto (w PLN...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics