Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. „Małopolska Pszczoła” to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych i stowarzyszeń działających w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
Na co można pozyskać dotację?
Dotację można pozyskać na realizację różnorodnych inicjatyw z zakresu ochrony różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, dzikich owadów zapylających i roślin, działania edukacyjne skierowane do mieszkańców Małopolski czy projekty promujące pszczelarstwo. Mowa tu więc o zadaniach takich jak np. wykonanie zasiewów i nasadzeń roślin miododajnych, organizacja zajęć edukacyjnych i promujących wiedzę o roli pszczół i potrzebie ich ochrony, ale także popularyzacja dobrych praktyk służących pszczołom – poprzez konkursy, warsztaty, imprezy plenerowe, promocję w internecie czy wydanie publikacji.
Środowisko naturalne jest bezcennym dobrem wspólnym. Owady zapylające są jednym z ważniejszych jego elementów. Ogłaszając kolejną edycję konkursu Małopolska Pszczoła angażujemy społeczność województwa małopolskiego do podnoszenia wiedzy dotyczącej ochrony i dobrych praktyk służących zapylaczom – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.
Do Konkursu mogą być składane oferty na realizację zadań, które rozpoczynać się będą nie wcześniej niż 8 maja 2023 r., a kończyć nie później niż 30 listopada 2023 r.
Co najmniej 10% wkład własny
Zlecenie zadań odbywać się będzie w formie wsparcia realizacji zadań, wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie ich realizacji. Oferent zobowiązany jest do wykazania się wkładem własnym finansowym lub wkładem własnym finansowym i wkładem osobowym na poziomie co najmniej 20% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania. Wkład własny finansowy musi stanowić co najmniej 10 % sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.
Zgłoszenia w konkursie pn. „Małopolska Pszczoła” będą przyjmowane do 3 marca br.
450 tys. zł. na realizację zadań wybranych w konkursie
Maksymalna kwota przyznanej dotacji na realizację zadania nie może być wyższa niż 80% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania oraz nie może przekraczać kwoty 60 tys. zł.
Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotowego konkursu dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.
W związku z ogłoszeniem Konkursu Małopolska Pszczoła w 2023 r. Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich planuje zorganizowanie szkolenia online dotyczącego składania ofert w ramach konkursu. Spotkanie odbędzie się 17 lutego 2023 r. Rozpoczęcie o godz. 10:00.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Bardzo dobra inicjatywa. Mam kilka pomysłów.