Pijany traktorzysta wywrócił ciągnik z przyczepą drewna

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 60-letni traktorzysta, który stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym z przyczepą pełną drewna. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego zjechał na przystanek autobusowy, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie wywrócił pojazd. Mężczyzna może mówić o szczęściu, bo nie został ranny. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Całe szczęście nikt też nie czekał na autobus.

Pijany traktorzysta wywrócił ciągnik z przyczepą drewna

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek około 12.30 w Nowej Wsi (gm. Brańszczyk). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 60-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego kierując ciągnikiem rolniczym z przyczepą z drewnem stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał w zatokę przystanku autobusowego, następnie na chodnik, przebił bariery energochłonne i swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie, gdzie wywrócił maszynę.

Stracił panowanie nad ciągnikiem

„Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie traktorzysty ponad promil alkoholu. Tłumaczył on policjantom, że alkohol spożywał na polu i w trakcie powrotu do domu stracił panowanie nad ciągnikiem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że prawo jazdy 60-latka już wcześniej zostało zatrzymane, a jego uprawnienia cofnięte – relacjonuje kom. Damian Wroczyński.

Mieszkaniec pow. wyszkowskiego wykazał się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Tym razem jednak nie doszło do tragedii na drodze, ale 60-letni traktorzysta musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi jak i finansowymi.

Ciągnik przygniótł 63-latka. Kosił łąki po kilku głębszych

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to jedno z największych przestępstw drogowych, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Źródło i fot. Policja Mazowiecka

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ekoschemat Dobrostan zwierząt: Jak i gdzie odbyć obowiązkowe szkolenie?

Wszyscy rolnicy realizujących ekoschemat: Dobrostan zwierząt i wnioskujący o przyznanie płatności dobrostanowej za 2024 r. zobowiązani są do odbycia bezpłatnego, jednorazowego szkolenia z zakresu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics