Mandat i zakaz dalszej jazdy. Policjanci ukarali kombajnistę z nieściągniętym hederem

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali kierującego kombajnem z nieściągniętym hederem, co stanowiło zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg. W związku ze żniwami na drogach obserwujemy zwiększony ruch maszyn rolniczych. Jednak kierujący tym sprzętem powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno podczas jazdy, jak i w czasie prac na polach. Pamiętaj, że przestrzegając przepisów ruchu drogowego oraz zachowując ostrożność i rozwagę możesz zapewnić bezpieczeństwo dla siebie innych uczestników ruchu.

Mandat i zakaz dalszej jazdy. Policjanci ukarali kombajnistę z nieściągniętym hederem

W związku z pracami polowymi na drogach pojawiły się kombajny, ciągniki i inne maszyny rolnicze. Priorytetem podczas prac rolniczych powinno być bezpieczeństwo. Poruszanie się takim sprzętem wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegania obowiązujących przepisów i kierowania pojazdem spełniającym określone wymagania techniczne, takie jak sprawnie działające światła, trójkąt który wyróżnia pojazdy wolnobieżne, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy.

Kombajny nie mogą poruszać się po drogach z doczepionym hederem, czyli zespołem żniwnym


„23 sierpnia br. policjanci jeleniogórskiej drogówki na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 63-letniego kierującego kombajnem  z nieściągniętym hederem, co stanowiło zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kodeks drogowy jasno określa szerokość maszyn rolniczych, które mogą uczestniczyć w ruchu – ta wymagana to 3 metry. Co ważne, kombajny nie mogą poruszać się po drogach z doczepionym hederem, czyli zespołem żniwnym. Sprzęt może być transportowany na osobnym wózku. Za to wykroczenie kierowca został ukarany mandatem oraz policjanci zakazali mu dalszej jazdy – podaje podinspektor Edyta Bagrowska.

23 sierpnia br. policjanci jeleniogórskiej drogówki na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 63-letniego kierującego kombajnem  z nieściągniętym hederem, co stanowiło zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Kodeks drogowy jasno określa szerokość maszyn rolniczych, które mogą uczestniczyć w ruchu – ta wymagana to 3 metry. Co ważne, kombajny nie mogą poruszać się po drogach z doczepionym hederem, czyli zespołem żniwnym. Sprzęt może być transportowany na osobnym wózku. Za to wykroczenie kierowca został ukarany mandatem oraz policjanci zakazali mu dalszej jazdy.

O bezpieczeństwie należy pamiętać jednak nie tylko na drogach

Do wypadków w okresie żniw dochodzi najczęściej na polach. Niedopuszczalne jest przewożenie osób na wysokich ładunkach, gdyż grozi to ich upadkiem, a w następstwie także najechaniem na taką osobę. Pamiętaj, że planowanie, przygotowanie i świadome działanie jest niezwykle istotne podczas wykonywania prac polowych.


Kierowcy maszyn rolniczych powinni pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze jest  kluczowe. Poruszając się zgodnie z przepisami ruchu drogowego mogą zminimalizować ryzyko wypadków oraz zachować bezpieczne warunki dla wszystkich uczestników ruchu.

Źródło i fot.: KMP Jelenia Góra

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Tylko zakazy a winni wszystkiemu kombajnieście. A może tak by się wziąć najpierw za tych wariatów co jeżdżą motorami autami policji wtedy moment nie widać . No chyba że to sami policjanci wariują i wtedy koledzy nie wyjeżdżają

  2. bizony nie mają wózków na heder . Odczepienie i założenie hederu do kombajnu Bizon to cały dzień ciężkiej pracy i do tego jest potrzebna ładowarka .Wystarczy trochę życzliwosci dla pracy rolnika ze strony kierowców takiej jak na zachodzie europy

  3. Mają się czym chwalić. Może są na diecie i chleba nie jedzą. Ciągle się słyszy mandaty i mandaty. Gorzej jak za socjalizmu. Dziś się trzeba wykazać a nawet można i „pochwalić”. Normalnie jak wypisano mandat to koniec i po sprawie. A tu pewnie w „tzw godzinach służbowych” przekazywanie informacji do rzecznika który dalej przekazuje żebyśmy mogli o tym poczytać.

  4. Wracając do tematu. Niedawno czytaliśmy o policjantach z Bydgoszczy będący zapewne przy wsparciu wschodniej granicy którzy pomogli traktorzyście bo brakło mu w ciągniku paliwa i pojechali z nim na stację
    po paliwo. I na koniec okazało się że wężyk przecieka i naprawili. I w artykule wytłuszczone zdanie- brawa dla dzielnych policjantów. Nieważne że pewnie nie powinno się na służbie podwozić ludzi i pomagać w naprawie. Dwa artykuły. Tu super i „ocieplamy” wizerunek policji bo pomogli a drugi zły bo pewnie jechał w „centrum” Jeleniej Góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ukradli jaja, miód i koperek. Czeka ich 10 lat odsiadki!

Rybniccy kryminalni zatrzymali 18-latka, 20-latka i ich 29-letniego wspólnika, którzy włamali się do jednego ze sklepów przy ulicy Gliwickiej. Ich łupem padły artykuły spożywcze,...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics