Inwestycja w kryptowaluty i złoto okazała się oszustwem

Mieszkaniec powiatu puławskiego stracił 86 tysięcy złotych, po tym jak uwierzył fałszywemu brokerowi. Chcąc zarobić na kryptowalutach i złocie, 59-latek najpierw zainwestował swoje oszczędności, a następnie wziął kredyt, aby opłacić podatek od rzekomych zysków. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas transakcji finansowych, zwłaszcza dokonywanych przez Internet.

Inwestycja w kryptowaluty i złoto okazała się oszustwem

Do puławskiej komendy zgłosił się 59-letni mieszkaniec naszego powiatu, który powiadomił, że padł ofiarą oszusta podającego się za przedstawiciela znanej giełdy kryptowalut. W wyniku działania przestępcy, 59-latek stracił 86 tysięcy złotych.

Jak wynika z zawiadomienia zgłaszającego, ogłoszenie o szybkich i wiarygodnych inwestycjach znalazł w Internecie. Reklama znanej giełdy kryptowalut „wyskoczyła” mu podczas przeglądania wiadomości. Puławianin zainteresował się ofertą i po konsultacji z żoną postanowił zainwestować oszczędności. Wysłał zgłoszenie i czekał na kontakt. Gdy zadzwonił do niego mężczyzna mówiący ze wschodnim akcentem, nic nie wzbudziło jego podejrzeń. Zainstalował nawet na swoim komputerze specjalny program, który miał pomóc generować  zyski. W rzeczywistości był to jednak tzw. „zdalny pulpit”, który dał dostęp sprawcom do konta mężczyzny.

Mieszkaniec powiatu puławskiego stracił 86 tysięcy złotych

Przez pewien czas 59-latek wpłacał swoje oszczędności będąc przekonanym, że powierza je profesjonalistom. Gdy okazało się, że musi zapłacić podatek od zysków w złoto, wziął pożyczkę w banku, z której większość również przelał na konto rzekomego brokera. Gdy broker zażądał kolejnej wpłaty, nie dokumentując zysków, 59-latek doszedł do wniosku, że jednak ma do czynienia z oszustem. Potwierdziła to dalsza korespondencja i kolejne żądania pieniędzy. Mieszkaniec powiatu puławskiego postanowił zgłosić oszustwo organom ścigania. Jak zeznał, łącznie stracił 86 tysięcy złotych.

„Ustalamy szczegółowe okoliczności tego zgłoszenia i apelujemy o rozsądek i rozważne podejmowanie decyzji finansowych. Okazja szybkiego zarobku zawsze powinna wzmóc naszą czujność. Absolutnie nie powinniśmy instalować na urządzeniach nieznanych nam aplikacji, które mogą umożliwić zdalną obsługę urządzenia. Chrońmy też swoje dane osobowe, które mogą być wykorzystane do przestępczego procederu” – podała komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Źródło: komisarz Ewa Rejn – Kozak, KPP Puławy

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIORiN apeluje do dystrybutorów pestycydów. Chodzi o weryfikację sprzedaży fumigantów

W związku z ostatnimi przypadkami śmiertelnych zatruć środkami ochrony roślin zawierającymi fosforek glinu, prawdopodobnie zastosowanymi niezgodnie z etykietą jako preparaty do zwalczania gryzoni, istnieje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics