Wsparcie dla rolników dotkniętych afrykańskim pomorem świń

Dzięki zaangażowaniu pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, 8,4 mln zł trafiło na konta blisko 600 rolników, czyli 98% z tych, którzy złożyli wnioski w ubiegłorocznym naborze ciągłym o rekompensaty za rezygnację z utrzymywania trzody chlewnej i jej wprowadzania do gospodarstwa w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

Wsparcie dla rolników dotkniętych afrykańskim pomorem świń

Kryteria i obliczanie kwoty wsparcia

Wsparcie na ten cel pochodziło z budżetu państwa. Kwota pomocy dla pojedynczego beneficjenta obliczana była jako iloczyn średniej rocznej liczby świń (nie więcej niż 200 sztuk dla jednego producenta) utrzymywanych w okresie 12 miesięcy poprzedzających ten, w którym zakaz hodowli trzody chlewnej został wprowadzony oraz liczby dni w roku jego obowiązywania.

Zainteresowanie wsparciem w poszczególnych regionach

Największe zainteresowanie tym wsparciem odnotowano w województwach kujawsko-pomorskim, gdzie pomoc otrzymało 270 rolników, oraz warmińsko-mazurskim, z 159 rolnikami korzystającymi z rekompensat.

Ważność wsparcia dla rolników

To wsparcie jest kluczowe dla rolników, którzy zmagają się z trudnościami wynikającymi z afrykańskiego pomoru świń, pozwalając im na pokrycie części strat i kontynuowanie działalności rolniczej w innych obszarach.

Źródło: ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Czy pryszczyca jest groźna dla ludzi?

Zgodnie z Komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii 10 stycznia 2025 r. na terenie Niemiec potwierdzono pierwsze od 37 lat trzy przypadki pryszczycy u wołów domowych. Pryszczyca: Chorują najczęściej...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics