Żywność dla potrzebujących – ponad 62 tys. ton

Rozpoczęły się dostawy żywności do magazynów organizacji partnerskich Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa.

Ponad 62 tys. ton żywności dla potrzebujących

Na program pomocy żywnościowej przeznaczamy w tym roku 400 mln zł

z tego blisko 364 mln zł na zakup żywności i 36 mln zł na dofinansowanie projektów 4 organizacji partnerskich. Rozpoczęliśmy dostarczanie żywności do 122 magazynów na terenie całej Polski. Z tych magazynów będzie ona trafiać do punktów dystrybucji, następnie będzie przekazywana osobom potrzebującym. Ogólna masa żywności wyniesie aż 62,3 tys. ton – powiedział podczas konferencji prasowej inaugurującej rozpoczęcie dostaw żywności Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Odbyła się ona w bydgoskim magazynie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Organizacjami partnerskimi Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa są: Federacja Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polski Komitet Pomocy Społecznej i Polski Czerwony Krzyż.

W ramach Podprogramu 2020 KOWR w sierpniu 2020 r. opublikował trzy ogłoszenia o zamówieniu na dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich w ramach Programu Operacyjnego 2014-2020.

Jak zagospodarować nadwyżki polskiej żywności?

Do magazynów organizacji partnerskich dostarczone zostanie 20 rodzajów artykułów spożywczych.

Będą to między innymi: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, fasolka po bretońsku, makaron, płatki owsiane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet drobiowy, cukier.

– Ta pomoc jest bardzo potrzebna i oczekiwana, zwłaszcza w miejscowościach gminnych – mówiła Aleksandra Gac, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Pierwsze dostawy artykułów spożywczych rozpoczęły się z końcem grudnia 2020 r., a ich realizacja będzie trwała do końca lipca 2021 r., z wyjątkiem sera podpuszczkowego dojrzewającego, którego dostawy będą realizowane do końca kwietnia 2021 r.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014–2020 współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

300 tysięcy złotych dla gospodarstw poszkodowanych przez powódź. Ruszył nabór wniosków

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez powódź, od 22 listopada do 30 grudnia 2024 r. mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na Inwestycje odtwarzające...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics