W organizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs pn. „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło, to jest gratka!” mogą wziąć udział Koła Gospodyń Wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR.
Nowy gadżet dla ARiMR
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników. Przy tworzeniu rękodzieła oczekujemy kreatywności i wykorzystania naturalnych surowców.
Najlepszy projekt otrzyma nagrodę rzeczową o wartości do 5 tysięcy złotych (miejsce 2. – nagroda o wartości do 3 tys. zł, miejsce 3. – nagroda o wartości do 2 tys. zł). Wszystkie koła gospodyń wiejskich biorące udział w konkursie ARiMR uhonoruje drobnymi upominkami.
ZAŁOŻENIA KONKURSU
Konkurs trwa od 20 sierpnia 2021 r. do 27 września 2021 r.
- Uczestnikami konkursu mogą być Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2021 r. poz. 165, 1240).
- Koło może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, przesyłając wraz z dokumentacją jej zdjęcia poglądowe (maksymalnie 5 zdjęć).
- Technika wykonania jest dowolna. Oczekujemy własnoręcznie przygotowanego wytworu rękodzielniczego nawiązującego do lokalnych tradycji.
- Prace zgłoszone do konkursu należy wykonać w jak największym stopniu z surowców naturalnych (wiklina, ceramika, szkło, drewno, włókno, tkaniny naturalne, itp.).
- Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu określa regulamin dostępny na stronie www.arimr.gov.pl.
KRYTERIA OCENY NADESŁANYCH PRAC
Zgłoszenia oceniane będą pod względem:
- jakości i estetyki,
- oryginalności,
- wykorzystania materiałów naturalnych przy tworzeniu pracy,
- możliwości dalszego powielania pracy jako gadżetu do promowania ARiMR.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW
Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 15 października 2021 r. na stronie internetowej: www.arimr.gov.pl
Źródło: ARiMR