100 tys. euro rocznie przez 5 lat dla grup producentów rolnych. Jak złożyć wniosek?

Trwa nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. Nabór jest prowadzony wyłącznie drogą elektroniczną, a dofinansowanie pochodzi z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

100 tys. euro rocznie przez 5 lat dla grup producentów rolnych. Jak złożyć wniosek?

Współpraca ułatwia handel produktami i uzyskiwanie za nie korzystniejszych cen. Po połączeniu kapitałów producenci mogą wspólnie inwestować, a kooperacja pozwala obniżyć koszty produkcji. To tylko kilka powodów, dla których uznane nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 r.  organizacje i grupy producentów rolnych, które prowadzą działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa, powinny się zainteresować skierowanym do nich wsparciem w ramach PS WPR 2023-2027.

Maksymalna kwota dofinansowania w każdym roku to 100 tys. euro

Pomoc jest realizowana tradycyjnie przez pierwszych pięć lat od dnia uznania organizacji lub grupy producentów przez dyrektora oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a maksymalna kwota dofinansowania w każdym roku to 100 tys. euro w przypadku organizacji producentów, natomiast gdy beneficjentem jest grupa producentów rolnych – 60 tys. euro (jednak nie więcej niż 10 tys. euro na jednego członka grupy). Wysokość pomocy zależy od udokumentowanych rocznych przychodów netto i wynosi: 10 proc. w pierwszym roku działalności, 9,5 proc. w drugim, 9 proc. w trzecim, 8,5 proc. w czwartym, 8 proc. w piątym.

Wnioski są przyjmowane do 30 stycznia 2025  r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARiMR

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe perspektywy ochrony buraków cukrowych

Lista preparatów do ochrony buraków cukrowych w ostatnich latach wyraźnie się skurczyła. Z obrotu wypadły herbicydy zawierające takie substancje jak: desmedifam, chlorydazon, czy w...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics