75 lat IERiGŻ-PIB: Konferencja naukowa o przyszłości polskiego rolnictwa

W maju 2025 roku Warszawa stanie się miejscem ważnej debaty o przyszłości polskiego rolnictwa. Z okazji 75-lecia Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowego Instytutu Badawczego odbędzie się konferencja naukowa „Polski sektor rolno-żywnościowy i obszary wiejskie wobec wyzwań XXI wieku”.  

75 lat IERiGŻ-PIB: Konferencja naukowa o przyszłości polskiego rolnictwa

Cel konferencji

Celem wydarzenia jest ocena zmian, jakie zaszły w sektorze rolno-żywnościowym i na obszarach wiejskich od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, a także omówienie aktualnych wyzwań dotyczących pozycji sektora w gospodarce, mechanizmów rynkowych, zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa energetycznego oraz ochrony środowiska. Konferencja zgromadzi naukowców, przedstawicieli administracji publicznej i praktyków gospodarczych, umożliwiając wymianę doświadczeń i poglądów. 

IERiGŻ-PIB to główna jednostka badawcza, od 75 lat zajmująca się analizą ekonomiczną rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Prowadzi badania nad sytuacją polskiej wsi, realizuje projekty krajowe i międzynarodowe oraz pełni funkcję Agencji Łącznikowej FSDN, zbierającej dane rachunkowe gospodarstw rolnych. Prace naukowe prowadzone są w sześciu zakładach badawczych, a Instytut regularnie publikuje raporty i analizy rynkowe. Instytut rozwija działalność edukacyjną, prowadząc studia podyplomowe i szkolenia dla doradców rolnych. Jego badania wspierają kształtowanie polityki rolnej i gospodarczej, dostarczając ekspertyz administracji państwowej oraz przedsiębiorstwom sektora rolno-spożywczego.

Link do wydarzenia:(program konferencji, rejestracja uczestników)

Źródło: IERIGŻ-PIB

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe perspektywy ochrony buraków cukrowych

Lista preparatów do ochrony buraków cukrowych w ostatnich latach wyraźnie się skurczyła. Z obrotu wypadły herbicydy zawierające takie substancje jak: desmedifam, chlorydazon, czy w...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics