Zakup nowoczesnych linii technologicznych do przetwórstwa ryb, jak również maszyn i urządzeń ograniczających negatywny wpływ produkcji na środowisko naturalne, to przykłady inwestycji, które może dofinansować Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach środka 2.5 "Inwestycje w zakresie przetwórstwa i obrotu" finansowanego z Programu Operacyjnego "Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007 – 2013".
Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania będzie trwał od 10 do 14 marca 2014 r. Zgodnie z aktualnym limitem finansowym, do dyspozycji wnioskodawców w ramach tego naboru, została przeznaczona kwota około 85 milionów złotych. Tym razem o wsparcie finansowe mogą ubiegać się jedynie mikro i małe przedsiębiorstwa.
Pomoc będzie przyznawana do wyczerpania limitu środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku o dofinansowanie. Wnioski o taką pomoc przyjmują oddziały regionalne Agencji właściwe ze względu na miejsce położenia zakładu przetwórstwa ryb, w którym będzie realizowana wnioskowana do dofinansowania operacja.
Czytaj także:
Europa stawia na innowacyjne rozwiązania w rolnictwie!
Losy kukurydzy GMO w rękach Komisji Europejskiej
Pszczoły ratunkiem dla bezrobotnych na wsi
Do końca 2013 roku ze wsparcia przeznaczonego na unowocześnienie przetwórstwa ryb, z Programu Operacyjnego "Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007 – 2013", skorzystało 165 przedsiębiorstw, którym wypłacono 431 mln złotych. To m.in. dzięki tym środkom zostały przeprowadzone inwestycje, które zmodernizowały i unowocześniły sektor przetwórstwa ryb w Polsce. Obecnie należy on do najnowocześniejszych na świecie.
Przetwory rybne z naszego kraju są bardzo konkurencyjne cenowo na rynkach, a ich jakość nie odbiega od najwyższych standardów europejskich.
Zapraszamy do skorzystania z kolejnej szansy uzyskania wsparcia na unowocześnienie zakładów przetwórstwa ryb.
Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu