Czy produkcja żyta się opłaca? Aktualna kalkulacja

Polscy rolnicy coraz rzadziej wybierają uprawę żyta. Swoją decyzje tłumaczą tym, że jego produkcja jest mało opłacalna, a także dość trudna. Dlatego chętniej sięgają po kukurydzę czy pszenżyto.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy uprawa tego zboża jest rzeczywiście nieopłacalna. Średnia cena żyta w skupie w trzecim tygodniu lutego wahała się w granicach 564 zł za tonę. Mniej płacono na targowiskach, bo 529 zł za tonę.

Poniżej przedstawiamy aktualną kalkulację przygotowaną z uwzględnieniem cen ze stycznia 2016 roku.

\"rolnictwo,

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty dla rolników: jak przebiegają wypłaty z ARiMR?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontynuuje przekazywanie płatności bezpośrednich i obszarowych za 2024 rok. Do tej pory na konta rolników trafiło 18,11 mld zł,...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics