Ekspercka debata pt. “GMO: Bezpieczne czy niebezpieczne?

Redakcja EURACTIV.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w eksperckiej debacie pt. “GMO: Bezpieczne czy niebezpieczne? Eksperci o faktach, półprawdach i fejkach”, która odbędzie się 14 kwietnia 2023 r. (piątek) o godz. 10.00.

Ekspercka debata pt. “GMO: Bezpieczne czy niebezpieczne?
Ekspercka debata pt. “GMO: Bezpieczne czy niebezpieczne?

Debata o GMO toczy się już od wielu lat

Pomimo tego, że debata na temat organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) toczy się już od wielu lat, temat ten nadal budzi wiele kontrowersji. Co przesądza o rozbieżnym stanowisku ekspertów wobec tego typu upraw? Czy w obliczu globalnych wyzwań związanych z kryzysem klimatycznym i wojną w Ukrainie podejście decydentów do GMO powinno się zmienić?

Głównym celem wydarzenia będzie zaprezentowanie stanowisk ekspertów będących zwolennikami, jak i przeciwnikami upraw GMO. Skupimy się zarówno na obowiązującej legislacji, jak na potencjalnych scenariuszach względem tego, jak bieżące problemy – związane z kryzysem klimatycznym czy rosyjską inwazją na Ukrainę – mogą oddziaływać na przyszłość i popularność GMO.

Wydarzenie będzie składać się z dyskusji panelowej oraz sesji Q&A. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań panelistom.

W debacie udział wezmą:

Prof. Piotr Węgleński – Były rektor Uniwersytetu Warszawskiego, członek Polskiej Akademii Nauk

Prof. Ewa Rembiałkowska – Profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Marcin Rotkiewicz – Dziennikarz naukowy, autor książki “W królestwie monszatana. GMO, gluten i szczepionki”

Dorota Metera – Prezes Zarządu BIOEKSPERT Sp. z o.o., jednostki certyfikującej w rolnictwie ekologicznym, członkini Komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska

Zrównoważony rozwój pozwala budować odporność biznesu w niestabilnych czasach. Raport ASAP i Accenture

PROWADZĄCA:

Karolina Zbytniewska – Redaktorka naczelna EURACTIV.pl

Patronat medialny sprawuje portal AgroNews.com.pl

Wydarzenie Współfinansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ przyznający nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

300 tysięcy złotych dla gospodarstw poszkodowanych przez powódź. Ruszył nabór wniosków

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez powódź, od 22 listopada do 30 grudnia 2024 r. mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na Inwestycje odtwarzające...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics