Wczoraj, o godzinie 7:50, kluczborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o poważnym wypadku, który miał miejsce w lesie w rejonie miejscowości Dębina. W zdarzeniu uczestniczył mężczyzna, który podczas załadunku drzewa doznał poważnych obrażeń.

Przewrócony ciągnik Ursus przygniótł mężczyznę
Na miejscu wypadku funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 69-letni mężczyzna, prowadzący prace związane z załadunkiem drewna, został przygnieciony przez przewrócony ciągnik marki Ursus. Zdarzenie miało miejsce podczas wykonywania pracy w lesie, co mogło stanowić dodatkowe trudności w udzieleniu szybkiej pomocy.
Transport do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym
Po wezwaniu służb ratunkowych, poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu zdarzenia pojawiły się również służby medyczne, które udzieliły pierwszej pomocy, a następnie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, gdzie znajduje się w stanie stabilnym.
Śledztwo w sprawie wypadku
Policja prowadzi dochodzenie w celu dokładnego wyjaśnienia okoliczności wypadku oraz ustalenia przyczyn przewrócenia się ciągnika. Wstępne informacje wskazują na nieszczęśliwy zbieg okoliczności, jednak śledztwo ma na celu potwierdzenie tych przypuszczeń.
Źródło i fot.: FB KMP Słupsk