Grupa Azoty rozszerza portfolio o linię nawozów blendowanych

Nowy produkt o nazwie Vitaplon 9-23-30 to przedsiewny nawóz uniwersalny, który trafia na rynek z gdańskiej spółki Grupy Azoty, czyli Grupy Azoty Fosfory. Dzięki swoim właściwościom szczególnie polecany jest pod uprawy zbóż ozimych i jarych, rzepaku ozimego, kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, a także na użytkach zielonych.

Grupa Azoty rozszerza portfolio o linię nawozów blendowanych

Grupa Azoty w ciągu ostatnich miesięcy wprowadziła na rynek kilka nowych produktów, takich jak: FOLIRES™, POLIFOSKA Multi S, megAN, RSM BioShot, RSM OPTIMA i eNpluS. Teraz w ofercie znajdzie się nawóz z linii blendowanych.

Od ubiegłego roku intensyfikujemy swoje działania na rynku nawozów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rolników i proponujemy nowe rozwiązania z obszaru nawożenia. Tym razem mamy do zaoferowania Vitaplon 9-23-30. Jest to produkt przeznaczony do stosowania na wszystkich glebach.  Charakteryzuje się pozytywnym wpływem na regulację gospodarki wodnej w roślinach i wspiera rozwój systemu korzeniowego. Dzięki odpowiednim składnikom pomaga zaoszczędzić czas i wydatki rolników,                 a także zwiększyć ich plony  – mówi Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu AGRO w Grupie Azoty Jacek Zaborowski.

Skład i korzyści ze stosowania


Vitaplon 9-23-30 charakteryzuje wysoka koncentracja składników pokarmowych – w 100 kg nawozu znajduje się 62 kg czystego składnika. Korzyścią z jego stosowania jest optymalizacja kosztów – mniejsza liczba przejazdów generuje oszczędność czasu i paliwa. Odpowiedni dobór proporcji składników odżywczych przekłada się na wysokie i stabilne plony. Ponadto Vitaplon 9-23-30 zwiększa odporność roślin na niskie temperatury, co jest szczególnie ważne w okresach przymrozków.

Vitaplon 9-23-30 – zabezpiecza plony         

     
Zawarty w nawozie fosfor cechuje się wysoką rozpuszczalnością w wodzie (na poziomie 96%). Dzięki swojej przyswajalności aktywnie wspiera rozwój systemu korzeniowego, co zwiększa efektywność pobierania pozostałych składników pokarmowych. Pobieranie fosforu wspomaga forma amonowa azotu w nawozie.

Wysoka zawartość potasu pozytywnie wpływa na regulację gospodarki wodnej w roślinach, co jest istotne w warunkach okresowego niedoboru wody.

Źródło: Grupa Azoty

Advertisement
Advertisement

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Tragedia na wsi. Mężczyzna utopił się w szambie

45-letni mężczyzna wpadł do przydomowego zbiornika na nieczystości w gminie Susiec. Niestety jego życia nie dało się uratować. Do wypadku doszło przed godziną 9 w...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics