Jacek Bogucki żegna się ze stanowiskiem. Zmiany w resorcie rolnictwa

Jacek Bogucki został w poniedziałek odwołany ze stanowiska wiceministra rolnictwa – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

rolnik, rolnictwo, zysk rolnika, dopłaty, WPR, minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, Giżyński, Bogucki, Bablski, Monika Rzepecka

Jacek Bogucki – kariera

Jacek Bogucki pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa od listopada 2015 roku. Określał zadania i nadzorował ich wykonywanie w Departamencie Finansów, Departamencie Promocji i Jakości Żywności oraz Departamencie Rynków Rolnych. Zastępował ministra rolnictwa podczas jego nieobecności. Odpowiadał również za współpracę z Sejmem RP i Senatem RP.

Był także pełnomocnikiem rządu do spraw działań związanych z wystąpieniem ASF na terytorium Polski.

Czarne chmury zbierały się nad Boguckim

Bogucki nie miał ostatnio dobrej passy głównie ze względu na szerzący się pomór świń. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie stwierdzono chorobę w kilkunastu chlewniach. Poza tym realizację opracowanego m.in. przez Boguckiego programu bioasekuracji skrytykowała Najwyższa Izba  Kontroli. Były już wiceminister rolnictwa nie cieszył się ostatnio popularnością także wśród samych rolników. Rozmowy z protestującymi od kilku miesięcy gospodarzami, w których brał udział, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Bogucki to kolejny wiceminister, który pożegnał się z resortem. Wcześniej stanowisko stracił Zbigniew Babalski. Na jego miejsce nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powołał Szymona Giżyńskiego. To nie jedyna nominacja, jaką szef resortu rolnictwa wręczył w ostatnich dniach. Wczoraj stanowisko Dyrektora Generalnego objęła Monika Rzepecka.

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. Newseria.pl