Pijany 22-latek z hukiem wjechał w budynek gospodarczy. Zniszczył ciągnik rolniczy i auto

Przed sądem stanie 22-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który pomimo wypitego alkoholu postanowił prowadzić auto, nie zważając na to, jakie poważne zagrożenie stanowi na drodze. Kierujący volkswagenem prowadził pojazd mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Pijany 22-latek z hukiem wjechał w budynek gospodarczy. Zniszczył ciągnik rolniczy i auto

Kierujący Volkswagenem wjechał w budynek gospodarczy

10 maja 2024 roku około godziny 1:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał zgłoszenie, że w Widawie na ulicy Wieluńskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego – kierujący Volkswagenem wjechał w budynek gospodarczy. Pracujący na miejscu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz Komisariatu Policji w Widawie ustalili, że 22-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który jadąc osobowym volkswagenem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w budynek gospodarczy.

Ponad 1,5 promila alkoholu

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 22-latek ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W pojeździe poza kierującym znajdowały się dwie kobiety w wieku 21 lat z powiatu piotrkowskiego. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitali.

Kierujący volkswagenem wjeżdżając w budynek „zaparkował” w garażu pokrzywdzonego, uszkadzając znajdujący się tam pojazd marki Fiat 126p oraz ciągnik rolniczy.  Kierowca niebawem usłyszy zarzuty. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów można trafić za kratki nawet na 5 lat. 

Spożywanie alkoholu wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, powodując niejednokrotnie nieodwracalne zmiany zarówno w myśleniu, jak i w zachowaniu. Z badań wynika, że prawdopodobieństwo spowodowania wypadku drogowego zwiększa się kilkukrotnie wraz ze wzrostem stężenia alkoholu we krwi kierującego. Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka powoduje, iż jesteśmy zagrożeniem w ruchu drogowym. Już dawna mająca 0,1 promila wywołuje u kierowcy problem z koncentracją. 

Źródło i fot.: KPP Łask

Advertisement
Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024” rozstrzygnięty!

Jolanta i Mateusz Kowalczykowie z Chomętowa w województwie zachodniopomorskim zwyciężyli w tegorocznej edycji Internetowego Konkursu “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024”. W konkursie oddano 37132 głosów...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics