Trwa przekazywanie płatności bezpośrednich i obszarowych za 2024 r. Z tego tytułu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła dotychczas 16,5 mld zł.

W ramach kolejnej kampanii wsparcia bezpośredniego i obszarowego od 16 października do 29 listopada 2024 r. przekazywane były zaliczki, od 2 grudnia 2024 r. realizowane są płatności końcowe. Do 14 marca 2025 r. rolnicy otrzymali 16,5 mld zł.
W 2024 r. wpłynęło ponad 1,2 mln wniosków o to wsparcie. Pracownicy ARiMR dokładają wszelkich starań, żeby wydawanie decyzji i wypłaty przebiegały jak najsprawniej. Do 14 marca w całym kraju blisko 95,5 proc. rolników ma wydane decyzje o przyznaniu płatności obszarowych za 2024 r.
W 82 biurach powiatowych ARiMR co najmniej 99 proc. rolników ma decyzje
W 82 biurach powiatowych ARiMR ten poziom jest jeszcze wyższy, bo wynosi co najmniej 99 proc., a wśród nich są też takie, które obsłużyły wszystkie wnioski lub bardzo niewiele brakuje im do zakończenia tego procesu. Tak jest w przypadku Chełmińskiego Biura Powiatowego (woj. kujawsko-pomorskie) – tam wszyscy rolnicy mają wydane decyzje o przyznaniu płatności obszarowych. Z kolei w powiatach tucholskim (woj. kujawsko-pomorskie), głubczyckim i krapkowickim (woj. opolskie) oraz kępińskim (woj. wielkopolskie) z wydanymi decyzjami jest ponad 99,9 proc. rolników.
Źródło: ARiMR