Rolnik stracił ciągnik. Traktorzysta wydmuchał ponad dwa promile

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa ciągnika, którym kierował pijany traktorzysta.

Rolnik stracił ciągnik. Traktorzysta wydmuchał ponad dwa promile

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie

51 – letni mężczyzna poruszał się w jednej z miejscowości gminy Ciechanowiec ciągnikiem rolniczym Ursus mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem orzekł zakaz prowadzenia pojazdów, grzywnę, karę finansową w kwocie 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także przepadek na rzecz Skarbu Państwa ciągnika, którym kierował mężczyzna w stanie nietrzeźwości.

Jeśli kierowca ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie może stracić pojazd

Policjanci przypominają, że od marca 2024 roku weszły w życie nowe przepisy w kwestii nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z tymi przepisami, jeśli kierowca ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie może stracić pojazd. Konfiskata samochodu jest nakładana obligatoryjnie, jeśli kierowca miał we krwi 1,5 promila alkoholu w organizmie albo więcej, obligatoryjnie jeśli kierowca ma ponad 1 promil alkoholu, ale spowodował wypadek oraz opcjonalnie (po decyzji sądu), jeśli kierowca spowodował wypadek, mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. W sytuacji, kiedy kierowca nie jest jedynym właściciel pojazdu, który prowadził, np. jechał autem służbowym, czy leasingowanym, auto nie zostanie zabrane, lecz kierowca będzie musiał zapłacić karę finansową równą wartości pojazdu.

Za równowartość pojazdu uznaje się wartość samochodu określoną w polisie ubezpieczeniowej na rok, w którym popełniono przestępstwo, a w razie jej braku średnią wartość rynkową.

Źródło i fot.: KPP Wysokie Mazowieckie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Co z wcześniejszą likwidacją międzyplonów? Resort rolnictwa stawia sprawę jasno

Ministerstwa Rolnictwa odpowiedziało na pismo izby rolniczej dotyczące wprowadzenia zmian w praktyce Międzyplony ozime lub wsiewki śródplonowe w ramach ekoschematu Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi, polegających...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics