Ministerstwo Rolnictwa rozszerzyło rejestrację dla preparatu TOPREX 375 SC firmy Syngenta. Ten znany producentom rzepaku fungicyd i regulator wzrostu, przeznaczony do jesiennej i wiosennej ochrony rzepaku, może być teraz stosowany także w uprawach małoobszarowych, takich jak np. rzepik ozimy, lnianka siewna i gorczyca.
Bez ochrony plantacji przed chorobami grzybowymi oraz efektywnej regulacji wzrostu i rozwoju rośliny plony mogą spaść od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. Na szczęście na rynku dostępne są preparaty o skutecznym działaniu grzybobójczym i regulującym łan.
TOPREX 375 SC przeciwdziała najważniejszym chorobom rzepaku, takim jak sucha zgnilizna kapustnych i czerń krzyżowych
Jednym z nich jest bardzo dobrze znany producentom rzepaku TOPREX 375 SC. Stosowany jesienią w dawce 0,3 l/ha w uprawie rzepaku ozimego zapewnia skrócenie i wzmocnienie pędów roślin, przyczynia się do wydłużenia i wzmocnienia systemu korzeniowego, a także przeciwdziała najważniejszym chorobom rzepaku, takim jak sucha zgnilizna kapustnych i czerń krzyżowych. Powtórzenie zabiegu tym samym preparatem wiosną w dawce 0,35 l/ha pozwala na pełne zabezpieczenie plonu, aż do zbioru.
Wielu producentów rolnych ucieszy zapewne fakt, że teraz TOPREX 375 SC może być stosowany również do ochrony i regulacji upraw małoobszarowych. Rośliny objęte rejestracją to m.in. rzepak jary, rzepik jary, lnianka siewna jara, gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska, mak, len (wykorzystanie na olej, siemię, włókno i nasiona) oraz konopie (wykorzystanie na włókno i nasiona). Zalecana dla ww. upraw dawka to 0,35 l/ha.
Pełna etykieta środka TOPREX 375 SC jest do pobrania na stronie:
https://www.syngenta.pl/file/60181/download
Źródło: Syngenta