„ASAP Akademia” – kompleksowy kurs online rolnictwa zrównoważonego poszerzył się o nowe lekcje

„ASAP Akademia” – kompleksowy kurs online rolnictwa zrównoważonego poszerzył się o nowe lekcje z trzech obszarów poświęconych zarządzaniu wodą, dostępowi do rynku oraz zagadnieniom prawnym prowadzenia zrównoważonego gospodarstwa rolnego.

„ASAP Akademia” – kompleksowy kurs online rolnictwa zrównoważonego poszerzył się o nowe lekcje

Korzystanie z kursu jest bezpłatne

„ASAP Akademia” przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych stosowaniem praktyk rolnictwa zrównoważonego, a każda z lekcji została opracowana na bazie „Przewodnika Rolnictwa Zrównoważonego ASAP”, powstałego przy współudziale czołowych polskich  specjalistów z wielu dziedzin, w tym nauk rolniczych, klimatycznych, społecznych i ekonomicznych. Obecnie platforma e-learning ASAP zawiera już 16 obszarów tematycznych zawierających 57 lekcji. Korzystanie z kursu jest bezpłatne.

„Zarządzanie wodą”

Obszar „Zarządzanie wodą” obejmuje 4 lekcje poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa źródeł wody dla rolnictwa, w tym utylizacji wody zanieczyszczonej rolniczo, dobrym praktykom zarządzania wodą w glebie, kwestii opłacalności nawadniania upraw oraz plonotwórczemu zarządzaniu wodą. „Związane z ociepleniem zmiany klimatu stanowią duże wyzwanie zarówno dla rolnictwa wykorzystującego wodę z opadów atmosferycznych jak i dla rolnictwa stosującego nawodnienia. Racjonalne zarządzanie wodą jest niezbędne aby ograniczyć problemy związane z jej dostępnością w rolnictwie.” − mówi Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”.

„Dostęp do rynku”

Trzy nowe lekcje składające się na obszar „Dostęp do rynku” poświęcono podstawom prawnym i organizacyjnym, optymalnemu przygotowaniu sprzedaży oraz planowaniu budżetu gospodarstwa z wykorzystaniem wiedzy na temat rynku zbytu. Poruszane zagadnienia w lekcjach to m.in. kwestie odpowiedzialności za jakość i bezpieczeństwo produkowanej żywności, certyfikacja produkcji, ryzyka rolnicze i jakość płodów rolnych, przechowywanie  płodów rolnych i procedury produkcyjne.

W „ASAP Akademii” opublikowano również lekcję poświęcona zagadnieniom prawnym zawierającym przegląd najważniejszych aktów prawnych dotyczących działalności rolniczej.
Więcej na www.asapakademia.pl.

Zrównoważony rozwój pozwala budować odporność biznesu w niestabilnych czasach. Raport ASAP i Accenture

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce. Więcej na temat Stowarzyszenia na stronie: www.rolnictwozrownowazone.pl.

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Cały powiat tomaszowski zagrożony jest wścieklizną zwierząt. Policja ostrzega!

Już cały powiat tomaszowski zagrożony jest wścieklizną zwierząt. Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubelskiego Pana Krzysztofa Komorskiego obszary zagrożone występują także w powiatach biłgorajskim, zamojskim,...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics