Państwo dopłaci do ubezpieczenia zwierząt. Kto i ile dostanie?

Od 24 maja hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie. Wsparcie to realizowane jest w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Państwo dopłaci do ubezpieczenia zwierząt. Kto i ile dostanie?

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać dofinansowanie do ubezpieczenia zwierząt?

Pomoc finansowa będzie mogła być przyznana hodowcom drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną i ubezpieczyli zwierzęta od zachorowania na salmonellozę. Muszą oni również posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów, a umowa ubezpieczenia powinna obejmować co najmniej: 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego; 14 sztuk świń; 4 sztuk bydła.

Jaka dopłata do ubezpieczenia zwierząt?

Pomoc przyznawana będzie w formie 70 proc. dopłaty do składki, pod warunkiem że z polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Co istotne, okres objęty umową nie powinien rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a zainteresowany dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Nowe terminy egzaminów kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz zwierząt rzeźnych

Kiedy składać wnioski?

Wnioski od 24 maja do 21 czerwca 2023 r. będą przyjmować biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To trzeci nabór w ramach tego działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Źródło: ARiMR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Drobnica burakowa atakuje plantacje. Jaki insektycyd zastosować?

Na plantacjach buraka cukrowego zaobserwowano uszkodzenia powodowane przez Drobnicę burakową. Uszkodzenia: Na hypokotylu widoczne małe okrągłe, ciemno przebarwione miejsca żerowania. Uszkodzenia występują także na liścieniach, liściach...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics