114 km/h w terenie zabudowanym – spieszył się na żniwa do teścia!

Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, rozmawiającego przez telefon i jadącego 114 km/h w ternie zabudowanym. 27-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego stracił prawo jazdy. Tłumaczył się, że spieszy się na żniwa.

114 km/h w ternie zabudowanym – spieszył się na żniwa do teścia!

27 lipca za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło zgłoszenie dotyczące kierujących nieprzestrzegających ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Siemiątkowo na ulicy Parkowej. Cztery godziny później miejsce zgłoszenia poddane zostało weryfikacji. Kilka minut po 16:00 patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na jadący z nadmierną prędkością pojazd bez włączonych świateł.

114 km/ha w terenie zabudowanym bo spieszył się na żniwa

Pomiar prędkości wykazał 114 km/h tj. 64 więcej niż pozwalają przepisy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się również, że kierujący audi zamiast skupić się na drodze pochłonięty był rozmową przez telefon. Jednak to nie koniec problemów 27-letniego mieszkańca pow. żuromińskiego, który poinformował policjantów, że bardzo się spieszy z pomocą teściowi przy żniwach. Kontrola stanu trzeźwości mężczyzny wykazała, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy i poinformowali o konsekwencjach za jazdę na podwójnym gazie.

Olbrzymi pożar zboża na pniu. 71 hektarów poszło z dymem

Mandat 2600 złotych i 43 punkty karne

Za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości, rozmowę przez telefon podczas jazdy i jazdę bez włączonych świateł mężczyzna ukarany został mandatem w kwocie 2600 złotych. Łączna liczba punktów karnych za popełnione przestępstwo drogowe i zbieg wykroczeń stanowi 43 punkty karne.

Źródło i fot.: KPP w Żurominie

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Co z wcześniejszą likwidacją międzyplonów? Resort rolnictwa stawia sprawę jasno

Ministerstwa Rolnictwa odpowiedziało na pismo izby rolniczej dotyczące wprowadzenia zmian w praktyce Międzyplony ozime lub wsiewki śródplonowe w ramach ekoschematu Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi, polegających...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics