Trwają Pola Klasy S – Kukurydza 2023

Wraz z końcem lata firma Syngenta zaprasza na kolejną edycję spotkań z cyklu Pola Klasy S Kukurydza. Pierwsze spotkanie już za nami, a co na kolejnych? Zapraszamy!

Trwają Pola Klasy S Kukurydza 2023 Syngenty

Program spotkań

Podczas tegorocznych spotkań rolnicy będą mieli okazję obejrzeć poletka pokazowe kukurydzy zlokalizowane na pięciu plantacjach. W każdej z lokalizacji firma zaprezentuje ponad 20 odmian kukurydzy, zarówno na ziarno, jak i kiszonkę. Firma opowie również o realizowanym od dwóch lat projekcie MaxiMaize, tj. mieszaninie topowych odmian z grupy PowercellTM, a także zaprezentuje swoją ofertę cyfrową, w tym nowe, dostępne już wkrótce dla wszystkich zainteresowanych narzędzie Cropwise Seed Selector. Goście Pól Klasy S będą mogli też zapoznać się z ofertą zapraw oraz preparatów biologicznych i herbicydów dla kukurydzy dopasowanych do warunków pogodowych.

Lokalizacje spotkań

Tegoroczne Pola Klasy S Kukurydza odbędą się w pięciu lokalizacjach w podanych poniżej terminach. Zależnie od regionu spotkania nastawione są na kukurydzę na ziarno lub kiszonkę.

  • 3 września – Gospodarstwo Rodzinne Dmochowscy
    Czyżew Siedliska 1, 18-220 Czyżew, woj. podlaskie
  • 8 września – Gospodarstwo Natalia Bednarska
    Polwica 37, 55-216 Polwica, woj. dolnośląskie
  • 15 września – Gospodarstwo Rolne Karolew Sp. z o.o.
    Karolew 7, 63-810 Borek Wielkopolski, woj. wielkopolskie
  • 19 września – Gospodarstwo Rolne Mazur
    64-730 Wieleń Północny, woj. Wielkopolskie
  • 28 września – Gospodarstwo Rolne Marcin Suszek
    Klimusin 6, 21-050 Klimusin, woj. lubelskie

Nowe odmiany w portfolio Syngenty

Podczas spotkań firma poświęci szczególną uwagę odmianom kukurydzy w typie dent (#DentyOdSyngenty), prezentując również nowości na nadchodzący sezon. Bogata kolekcja odmian Syngenty zawiera również takie, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Ciekawych nowości nie zabraknie w odmianach kiszonkowych (#I<3Kiszonka). Syngenta stawia na odmiany w typie flint/dent, gwarantujące zarówno bardzo wysokie plony kiszonki, jak i jej znakomitą jakość, co przekłada się na zwiększenie wydajności mleka.

Podczas spotkań przedstawiciele Syngenty zaprezentują szerzej projekt MaxiMaize, tj. specjalnie wyselekcjonowaną mieszaninę najlepszych odmian kukurydzy z programu hodowlanego PowercellTM. Warto podkreślić, że projekt MaxiMaize cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rolników, a prowadzony jest od 2021 roku.

Po raz pierwszy opowiemy o nowym serwisie online – Cropwise Seed Selector. Platforma dostępna już od 1 października br. umożliwia uzyskanie spersonalizowanej rekomendacji nasion kukurydzy, dostosowanej do lokalnych warunków konkretnego gospodarstwa. Oddajemy w Państwa ręce wiedzę firmy Syngenta podpartą wieloletnimi doświadczeniami prowadzonymi na terenie całej Europy, zupełnie za darmo – wszystko po to, aby wspólnie osiągnąć najwyższe plony. Tego nie można przegapić!

Zaprawy i ochrona herbicydowa

Na spotkaniach rolnicy będą mieli okazję dowiedzieć się też więcej nt. dopasowania ochrony herbicydowej kukurydzy do panujących warunków pogodowych. Mowa będzie również o pierwszym w ofercie Syngenty biostymulatorze Quantis™, który skutecznie chroni uprawę przed stresem suszy. Eksperci Syngenty wyjaśnią, dlaczego ważne jest prawidłowe zaprawianie nasion kukurydzy i poznają strategię zaprawiana Syngenty zawartą w programach Elevation i Elevation Plus. Syngenta szerzej przedstawi też system służący do bezpiecznego napełniania opryskiwaczy, easyconnect.

Zarejestruj swój udział

Udział w spotkaniach polowych wymaga rejestracji na stronie internetowej https://www.polaklasyskukurydza.pl/. Pod tym linkiem można także zapoznać się ze szczegółową agendą wszystkich spotkań.

Źródło: Syngenta

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Czy można sprzedawać dowolne nawozy? Surowe przepisy chronią jakość i bezpieczeństwo upraw

Aby nawozy mogły pojawić się w sprzedaży, muszą przejść surowy proces zatwierdzenia, który obejmuje szczegółowe badania oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics