Zwolnienie z obowiązku spłaty 3. i 4. raty podatku rolnego. Kto może wnioskować?

Do 15 listopada 2024 r. o wsparcie w opłaceniu trzeciej i czwartej raty podatku rolnego mogą się starać rolnicy, których uprawy zostały w tym roku zniszczone przez grad, deszcz nawalny, przymrozki wiosenne lub huragan. Natomiast do 29 listopada 2024 r. czas na ubieganie się o pomoc w spłacie podatku za drugie półrocze mają producenci rolni poszkodowani przez powódź. Obydwa nabory są prowadzone drogą internetową.

Zwolnienie z obowiązku spłaty 3. i 4. raty podatku rolnego. Kto może wnioskować?

Straty w wyniku wystąpienia gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub huraganu

O pomoc w postaci spłaty równowartości kwoty trzeciej i czwartej raty podatku rolnego może się ubiegać rolnik, który ma nadany numer identyfikacyjny w systemie ewidencji producentów i prowadzi działalność w formie mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa. Do otrzymania wsparcia uprawnia poniesienie w uprawach szkód, które powstały na skutek wystąpienia w 2024 r. gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub huraganu. Co istotne, straty te muszą być oszacowane przez specjalną komisję i wynosić powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie (z trzech ostatnich lat poprzedzających rok, w którym wystąpiły, albo z pięciu – z pominięciem roku o najwyższej i najniższej wielkości produkcji).

Wnioski są przyjmowane do 15 listopada 2024 r. za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ARiMR.

Więcej informacji – otwórz

Szkody popowodziowe

O pomoc w postaci spłaty równowartości kwoty trzeciej i czwartej raty podatku rolnego może się starać również rolnik, w którego gospodarstwie powstały oszacowane przez komisję szkody w uprawach rolnych spowodowane przez wrześniową powódź, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej. Standardowo, musi mieć nadany numer identyfikacyjny w systemie ewidencji producentów, a także prowadzić działalność w formie mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa.

Ten nabór również prowadzony jest przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ARiMR i potrwa do 29 listopada 2024 r.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARiMR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jest odbicie notowań unijnych zbóż i rzepaku

Wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA umocniła skokowo dolara w stosunku do euro (blisko 2%). Spowodowało to automatyczne przeszacowanie w górę wycen...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics