Wybitni agroprzedsiębiorcy nagrodzeni po raz 27.

Gala Agrobiznesu 2017 i poprzedzające ją VII Konfrontacje “Drogi do AgroSuceksu” to spotkanie najwybitniejszych polskich agroprzedsiębiorców. 29 listopada w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podczas wyjątkowej ceremonii, nagrodzeni zostali laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2017. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski. Organizatorem Gali była redakcja miesięcznika “AGRO”, a patronat medialny sprawowała Telewizja AgroNews.

agroprzedsiębiorca, gala, agro, nagrody, szable, rozdanie, przedsiębiorcy, jurgiel, wręczenie

Tegoroczny Konkurs Agroprzedsiebiorca RP 2017 rozgrywany był w 3 kategoriach:
Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP – najlepsi w kraju agroprzedsiębiorcy otrzymali szable oficerskie z rąk ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela;
Wybitny Agroprzedsiębiorca RP – agroprzedsiębiorcy osiągający wyniki na skalę europejską, którzy już mogą poszczycić się tytułem wzorowego agroprzedsiębiorcy zostali uhonorowani buzdyganami z rąk ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela;
Zasłużony promotor Agrobiznesu RP – jego laureatami zostają reprezentaci firm, instytucji i organizacji szczególnie zasłużeni we wspieraniu agrobiznesu i rolnictwa, zarekomendowani przez rolników i agroprzedsiębiorców. Otrzymali oni w nagrodę szable oficerskie.

Na 27-mej dorocznej Gali Agrobiznesu, poza uznanymi agroprzedsiębiorcami, obecni byli przedstawiciele władz państwowych, organizacji branżowych, dyplomaci oraz liczne media. Na uroczystość przybyli m. in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, szefowa kancelarii prezydenta RP Halina Szymańska, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski; dyrektor generalny KOWR Witold Strobel, prezes ARiMR Maria Fajger, prezes KRUS Adam Sekściński, prof. Wiesław Bielawski – rektor SGGW, Waldemar Broś – Prezes Zarządu KZSM. Zw. Rew. oraz Martijn Homan z ambasady Królestwa Niderlandów, Jean Lois Buer z ambasady Francji, Jonn P. Slette  z ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki. Galę uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu.

Krzysztof Jurgiel, zwracając się do zebranych, podsumował dotychczasowe dokonania resortu takie, jak wprowadzenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz uregulowanie kwestii sprzedaży ziemi rolnej, a także rozwój polskiego eksportu. Mówił także o planach ministerstwa na kolejny rok i stawianiu na innowacyjność, dzięki programom Horyzont 2020 oraz europejskiemu Programowi Inwestycyjnemu, a także o negocjacjach dotyczących warunków Wspólnej Polityki Rolnej. Szef resortu podkreślił szczególną rolę rolnika dla polskiej gospodarki, co potwierdzić ma wprowadzenie ustawy o gospodarstwach rolnych. Minister zwrócił uwagę na problemy takie, jak opłacalność produkcji rolnej, czy wspieranie przedsiębiorców rolnych.

– Z wyrazami podziwu odnoszę się do osiągnięć, które napawają optymizmem co do przyszłości rolnictwa polskiego i gospodarki żywnościowej. Państwa sukcesy były budowane przecież ciężką pracą, wysiłkiem umysłowym, mądrością podejmowanych decyzji, a także uporem w pokonywaniu barier. – powiedział Krzysztof Jurgiel kierując słowa uznania do gości wydarzenia.

LISTA LAUREATÓW

Tytułem Wybitnego Agroprzedsiębiorcy RP 2017 oraz szablą oficerską nagrodzeni zostali:

  • Wojciech Bednarczuk, właściciel Gospodarstwa Ogrodniczego i prezes Greengrow w Wikrowie;
  • Grzegorz Gańko, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu;
  • Teresa Kośmicka, prezes Zarządu Spółdzielni Produkcyjnej AGROFIRMA w Skórzewie;
  • Monika Siecińska-Jaworowska, prezes firmy Suempol w Bielsku Podlaskim;
  • Józef Sztorc, właściciel Tarnowskich Zakładów Osprzętu Elektrycznego „Tarel” w Woli Rzędzińskiej i udziałowiec spółki Hortino w Leżajsku.

Tytułem Wzorowego Agroprzedsiębiorcy oraz szablą oficerską RP 2017 uhonorowani zostali:

  • Ryszard Błaszkiewicz, współwłaściciel gospodarstwa rolnego w Rakowie;
  • Michał Gąsiorek, główny hodowca w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym AGROPOL w Sokołowie;
  • Paweł Krzemiński, prezes firmy BIN w Aleksandrowie Kujawskim;
  • Leonard Murawiec i Andrzej Krzemiński – kierujący firmą Damix w Rypinie;
  • Zbigniew Nowiński, właściciel Składnicy Opałowej i Przemysłowej Agromax w Brodnicy;
  • Grażyna i Andrzej Remisiewicz, właściciele firmy TRANS-ROL z miejscowości Kruszewo-Wypychy;
  • Igor Szamiłow, właściciel Gospodarstwa Rolno-Hodowlanego Igor Szamiłow w Rakowie, złożonego z fermy norek i fermy drobiu SEDKOR;
  • Marzena i Janusz Zalarscy, właściciele Przetwórstwa Mięsnego „Płatek” w Nowej Wsi Szlacheckiej.

Tytuł Zasłużonego Promotora Agrobiznesu RP 2017 trafił do:

  • Krzysztofa Figata – Starosty Łowickiego;
  • Stanisława Kacperczyka i Piotra Malickiego – członków Zarządu Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych.

Podczas uroczystości wręczono ponadto Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” nadane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, a także Świadectwa Wierzytelności Czynienia Dobra Ogólnego przyznane przez redakcję AGRO i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.

W trakcie tegorocznej Gali Agrobiznesu, odbyło się również rozdanie nagród w konkursie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Kwatera na Medal 2017”, organizowanym od przez redakcję  AGRO i AgroNews.

Laureaci „Kwatery na Medal 2017”

  • I miejsce w konkursie „Kwatery na Medal 2017” zdobyłozajął PTASI OGRÓD – gospodarstwo Hanny i Romana Bryl z Mięcierzyna, woj. kujawsko-pomorskie.
  • II lokatę wywalczyło gospodarstwo CHATA MAGODA w Lutowiskach w woj. podkarpackim.
  • III miejsce z ilością 928 głosów zajęła DOBOSZÓWKA Małgorzaty i Marcina Doboszów, Kalenne, woj. lubelskie.

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne zakwalifikowane do konkursu „Kwatera na Medal 2017” zostały tradycyjnie wyróżnione statuetkami „Mądra Sówka” i okolicznościowymi dyplomami.

 

Aleksandra Szymczak
Redakcja AgroNews, fot. Aleksandra Szymczak

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

300 tysięcy złotych dla gospodarstw poszkodowanych przez powódź. Ruszył nabór wniosków

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez powódź, od 22 listopada do 30 grudnia 2024 r. mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na Inwestycje odtwarzające...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics