Nowy standard sterowania bezkontaktowego między ciągnikiem a opryskiwaczem

Sprawna komunikacja pomiędzy ciągnikiem, a opryskiwaczem zaczepianym to klucz do efektywnej pracy. John Deere wprowadza nowy standard sterowania bezkontaktowego między tymi maszynami, co usprawni pracę.

Nowy standard sterowania bezkontaktowego, między ciągnikiem a opryskiwaczem
Nowy standard sterowania bezkontaktowego, między ciągnikiem a opryskiwaczem

Dotychczasowa połączenie w zakresie kierowania między ciągnikiem a opryskiwaczem zaczepianym John Deere oparta była o rozwiązanie mechaniczne. Połączone maszyny lokalizowały się wzajemnie dzięki specjalnego cięgna zamontowanego w tyle ciągnika, a wykrywane przez czujnik z opryskiwacza.

Nowy system sterowania bezkontaktowego wykorzystuje czujnik położenia/kąta przednich kół ciągnika John Deere przygotowanego do funkcji AutoTrac, aby umożliwić opryskiwaczowi poruszanie się po tym samym torze co koła ciągnika. W tym przypadku, zamiast sygnału reaktywnego (wykrywanie za pomocą czujnika i cięgna z połączeniem mechanicznym), jest to system proaktywny, który proporcjonalnie steruje układem kierowania opryskiwacza. Tym samym maszynami można sterować bez żadnych mechanicznych połączeń między opryskiwaczem a ciągnikiem.

– Nowy koncept dotyczy opryskiwaczy zaczepianych serii 700 i 900. Aby móc korzystać ze sterowania bezkontaktowego, ciągniki muszą spełniać wymogi normy ISOBUS. W praktyce dla użytkowników oznacza to znacznie sprawniejsze przygotowanie do pracy i podążanie opryskiwacza dokładnie po śladach ciągnika, czyli jeszcze bardziej precyzyjną pracę – mówi Karol Zgierski, specjalista ds. produktu w John Deere Polska.

Jednocześnie jeśli klient korzysta z mieszanej floty ciągników, nadal wymagane może być połączenie mechaniczne między ciągnikiem, a opryskiwaczem w celu sterowania układem kierowania opryskiwacza.

Źródło: John Deere

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Trwa wypłata bonusów frekwencyjnych. Dwa nabory dla KGW w toku

Do 29 listopada 2024 r. trwają dwa nabory skierowane do kół gospodyń wiejskich. Mogą one otrzymać nawet 10 tys. zł na działalność statutową i...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics