Trzeba sprawdzić, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów kont rolników

Do 11 lutego 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ok. 13,24 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich i ponad 2,67 mld zł w ramach płatności obszarowych z PROW za 2021 r

Ogromne pieniądze z dopłat bezpośrednich i obszarowych wypłaca rolnikom ARIMR
Ogromne pieniądze z dopłat bezpośrednich i obszarowych wypłaca rolnikom ARIMR

W ubiegłym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld zł. Od 18 października do 30 listopada 2021 r. wypłacane były zaliczki. W tym okresie do 1,21 mln rolników trafiły dopłaty bezpośrednie w kwocie ok. 9,88 mld zł, a ponad 858 tys. otrzymało 2,21 mld zł w postaci płatności obszarowych z PROW. 1 grudnia 2021 r. rozpoczął się proces przekazywania płatności końcowych – jest na to czas do 30 czerwca 2022 r. Dokłada się wszelkich starań, by wszystkie środki znalazły się na kontach bankowych jak najszybciej.

Premier Morawiecki apeluje do Komisji Europejskiej: Dajcie zgodę na dopłaty do nawozów

Agencja prosi, aby oczekujący na wypłaty sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont. Jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze nie będą mogły być przekazane. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać w biurach powiatowych Agencji.

Źródło: ARIMR

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE