Ruszyły dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny

25 marca 2022 r. uruchomiony został mechanizm „Dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny”. W ramach tego mechanizmu przechowywane mogą być tusze/półtusze wieprzowe lub elementy powstałe z rozbioru półtusz wieprzowych.

Ruszyły dopłaty do prywatnego przechowywania
Ruszyły dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny

Komu przysługują dopłaty?

Uczestnikiem mechanizmu może być Przedsiębiorca mający siedzibę i zarejestrowany dla celów podatku VAT na terenie Unii Europejskiej, który uzyskał wpis do Ewidencji Producentów, prowadzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zgodnie z ustawą z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

W ramach mechanizmu przechowywane mogą być tusze/półtusze wieprzowe lub elementy powstałe z rozbioru półtusz wieprzowych, określone w załączniku do ww. rozporządzenia Komisji Europejskiej, przez okres 60, 90, 120 lub 150 dni.

Warunki przystąpienia do mechanizmu

Warunkiem przystąpienia do mechanizmu jest:

    1. złożenie wniosku o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny,
    2. złożenie zabezpieczenia w wysokości 20% wnioskowanej kwoty dopłaty, o którą ubiega się Przedsiębiorca.

Wnioski o zawarcie umowy wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (01-207 Warszawa, ul. Karolkowa 30), na formularzu udostępnionym na stronach internetowych ARiMR (www.gov.pl/web/arimr) oraz KOWR (www.kowr.gov.pl), w terminie do dnia 29 kwietnia 2022 r.

Za datę złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do KOWR

Minimalna ilość wieprzowiny, jaka może zostać objęta wnioskiem o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania wynosi:

•   10 ton dla produktów bez kości,

•   15 ton dla pozostałych produktów.

Premie na działalność pozarolniczą – ARiMR szkoli rolników

Szczegółowe informacje dotyczące trybu składania i rozpatrywania wniosków o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny, oraz zasady naliczania, przyznawania i wypłacania dopłat, określone są w Warunkach udziału w mechanizmie „Dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny”.

Źródło: ARiMR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

300 tysięcy złotych dla gospodarstw poszkodowanych przez powódź. Ruszył nabór wniosków

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez powódź, od 22 listopada do 30 grudnia 2024 r. mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na Inwestycje odtwarzające...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics